„Alkohol i narkotyki” – jeździmy bez pasów i pod wpływem alkoholu

PODKARPACIE. „Alkohol i narkotyki” – to kryptonim policyjnych działań, które w środę (9 bm.) przeprowadzono na podkarpackich drogach. Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na trzeźwość kierujących. Spośród blisko półtora tysiąca skontrolowanych kierujących, 44 piło wcześniej alkohol.

Policjanci takie działania przeprowadzają cyklicznie, w tym roku już po raz trzeci. Cel zawsze jest taki sam – wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących. Wczoraj do zmroku, policjanci w 254 punktach kontrolnych sprawdzali trzeźwość kierowców. Skontrolowano 1480 kierujących, spośród nich aż 44 kierowało będąc pod wpływem alkoholu. 36 kierowców odpowie za przestępstwo, gdyż urzadzenie pokazało powyżej 0,5 promila alkoholu w ich organizmie, 8 kierowców poniesie odpowiedzialność za wykroczenie. Żaden z kontrolowanych nie był pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze, podczas kontroli ujawnili, że 7 kierowców ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Naruszenie takiego zakazu jest przestępstwem, za które grozi kara do trzech lat więzienia.

Ponadto, kontrole wykazały, że 90 kierowców i 22 pasażerów nie korzystało z pasów bezpieczeństwa, a 7 najmłodszych pasażerów było przewożonych nieprawidłowo.

Źródło:  KWP

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."