„Chopin. Pragnienie wiedzy” – Obchody Roku Chopinowskiego w Sanoku

19-10-2010

SANOK. Fryderyk Chopin zwany „poetą fortepianu”, indywidualność epoki romantyzmu, o którym mówiono „geniusz muzyczny” w bieżącym roku obchodzi jubileusz 200 rocznicy urodzin.

W związku z tym rok 2010 jest wyjątkowy, bowiem obfituje w różnego rodzaju imprezy, koncerty poświęcone osobie wybitnego kompozytora. W całej Polsce organizowane są akademie, konferencje, a także konkursy, których celem jest przybliżenie wizerunku osoby słynnego pianisty, zarówno młodzieży jak i dorosłym, którym jego postać nie jest znana.

Echo wydarzeń związanych z Fryderykiem Chopinem dotarło również do Sanoka, gdzie organizacji turnieju Chopinowskiego podjął się Zespół Szkół nr 1. Konkurs ten zaplanowany na 1 grudnia 2010 r. będzie okazją do pokazania, że Sanoczanom wybitny polski kompozytor również nie jest obcy, a zwycięzca konkursu będzie mógł poszczycić się wiedzą o słynnym Polaku. „Jeden z dziesięciu-Chopin wciąż żywy” wyłoni najlepszego.

Regulamin oraz pytania konkursowe będą dostępne na stronie www.zs1sanok.republika.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.