„Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Sanok” – podsumowanie projektu

28-12-2010

SANOK. W dniu 28.12 w Hotelu Sanvit odbyło się podsumowanie projektu „Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Sanok”, którego inicjatorem jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku.

Główny cel projektu to zwiększenie motywacji do działania uczestników projektu, poznanie ich mocnych stron oraz predyspozycji osobistych i zawodowych, kształtowanie poczucia odpowiedzialności uczestników oraz doskonalenie kompetencji społecznych.

Uczestnicy wzięli udział w wielu kursach zawodowych, np. bukieciarstwa, kasjer sprzedawca, technolog robót wykończeniowych, prawo jazdy kategorii C i kategorii C+E, obsługi dźwigów przeładunkowych HDS, spawania metodą TIG czy też kurs podstaw obsługi komputera.

Zajęcia były prowadzone z doradcami zawodowymi. Na aktywizację społeczną w ramach projektu składały się m.in.: poradnictwo i wsparcie grupowe w zakresie podniesienia kompetencji życiowych i umiejętności społeczno – zawodowych, trening kompetencji i umiejętności społecznych z zakresu komunikacji w rodzinie „szkoła dla rodziców”. Natomiast elementami aktywizacji zdrowotnej projektu były ćwiczenia fizyczne i zajęcia rehabilitacyjne.

Projekt trwał od 1 stycznia 2010 do 31 grudnia i wzięło w nim udział 58 osób, które bezpłatnie mogły skorzystać z kursów, gdyż całość kosztów projektu pokrywana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Była to już trzecia edycja projektu, a do kolejnej nabór planowany jest na początku 2011 roku.

Realizacja projektu systemowego „Czas na aktywność w Gminie Miejskiej Sanok” współfinansowana przez Unie Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


fot. V.A.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.