„Nasze rady na odpady”

SANOK. W piątek (5 bm.) w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie V Przedszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Nasze rady na odpady”. Przy tej okazji przedszkolaki pochwaliły się imponującym wynikiem 1139 kg zebranej makulatury w ramach akcji „Ratuj naturę-zbieraj makulaturę”.

Prace konkursowe – eko-zabawki – powstały z różnego rodzaju surowców wtórnych, odpadów. Dzieci wykonywały je w domach, wspólnie z rodzicami i rodzeństwem.
- Konkurs ma na celu pokazanie, że śmieci można wykorzystać do zrobienia czegoś fajnego. Poza tym konkurs ten aktywizuje całe rodziny. To dobra forma integracji i zabawy – mówi Małgorzata Pietrzycka, dyrektor Przedszkola nr 3.

To także kolejna forma edukacji ekologicznej, bowiem tegoroczny konkurs odbył się w ramach realizowanego przez Miasto Sanok projektu „Eko-Sanok”. Wszystkie prace konkursowe, wyeksponowane na przedszkolnym korytarzu, zostały nagrodzone.

DREWEX 5 - 10 - 15

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."