„Pozory mylą, dowód nie”

24-09-2010

USTRZYKI DOLNE. Wczoraj (23 bm.), w słoneczne i ciepłe przedpołudnie ustrzycki deptak zamienił się w pracownię malarską. Sztuka uliczna, to nowy etap kampanii edukacyjnej „Pozory mylą, dowód nie”.

Na ustrzyckich gimnazjalistów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Policji i przyszli wraz z opiekunami na ustrzycki rynek, czekały przygotowane stanowiska do malowania plakatów. Treść rysunków miała przypominać o zakazie dostępu do alkoholu osobom, które nie ukończyły 18 lat.

Kampania „Pozory mylą, dowód nie” skierowana jest do sprzedawców napojów alkoholowych i osób dorosłych, ma ona na celu zwrócenie uwagi na problem spożywania alkoholu przez dzieci i młodzież , a także wzmocnienie dezaprobaty dla tego zjawiska. Dlatego właśnie sama młodzież malując – przemówiła i apelowała o właściwą postawę i reakcję dorosłych. Prace pozostaną w rynku przez kilka dni, tam też można je oglądać, potem zostaną przekazane do szkół.

KPP Ustrzyki Dolne

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.