Kolektory słoneczne – postaw na jakość

30-12-2010

Na koniec sezonu 2010 roku pragniemy podzielić się z Państwem naszymi spostrzeżeniami, osiągnięciami oraz damy odpowiedź na najczęstsze pytania jakie padają przy omawianiu systemu solarnego.

Warto dodać, że system solarny jest dobierany indywidualnie, a wielkość zestawu zależy przede wszystkim od zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w gospodarstwie domowym.

Aby system solarny sprawnie działał, powinien spełniać pewne kryteria. Certyfikaty europejskie owszem potwierdzają wysoką jakość solarów, ale sprawność systemu to jeszcze wiele innych czynników, które spięte w jeden schemat dają odpowiednie wyniki pracy. Przed wyborem producenta należy zwrócić uwagę na kilka wskaźników świadczących o jakości i sprawności pracy całego zestawu. Porównanie parametrów da nam pojęcie o jakości zastosowanych urządzeń.

1.MEANDER meandrowy układ rur w kolektorze ST191DE gwarantuje równomierny przepływ we wszystkich kolektorach pracujących w układzie. Mamy gwarancję na pełny i równomierny odbiór ciepła z całego zamontowanego zestawu.

2.TEMPERATURA STAGNACJI
– jest to temperatura płynu solarnego bez odbioru ciepła ze strony układu c.w.u. (brak przepływu płynu solarnego przez kolektor, brak prądu, awaria systemu, urlop). Im wyższa temperatura stagnacji tym jest krótsza żywotność systemu solarnego.

Nasz kolektor płaski ST 191 DE posiada bardzo niską temperaturę stagnacji – tylko 191 stopni C (jedną z najniższych na rynku). Nie trzeba przykrywać kolektorów gdy wyjeżdżamy na urlop. System jest bezpieczny. Przykładowo w kolektorach harfowych temperatura osiągnie w stagnacji nawet 300 stopni C! Warto być dociekliwym w uzyskaniu informacji o temperaturze stagnacji – firmy skrzętnie to ukrywają.

3.IZOLACJA – wewnątrz kolektora mamy zastosowaną 20 mm płytę warstwową PIR – odpowiednik 80 mm wełny mineralnej co daje gwarancje mniejszych strat ciepła oraz pozwala na niską wagę pustego kolektora 32,5kg (jako jedyni posiadamy takie rozwiązanie).

4. SPRAWNOŚĆ – kolektor płaski ST 191 DE charakteryzuje się bardzo wysoką sprawnością, powyżej 80,6% potwierdzoną certyfikatem SOLAR KEYMARK.

5. GWARANCJA – kolektor ST 191 DE posiada 10-letnią gwarancję, a jego żywotność zakłada się na ok.30 lat.

6. GRUPA POMPOWA – w naszych zestawach solarnych stosujemy wyłącznie dwudrogowe grupy pompowe z separatorem powietrza. Pozwala to na odpowietrzanie układu bezpośrednio przy grupie pompowej – czyli najczęściej w kotłowni (nie montujemy odpowietrzników na dachu). Nasza grupa pompowa posiada 6-letnią gwarancję.

7. PRZYŁĄCZE
– wszystkie elementy instalacji są połączone elastycznymi przewodami ze stali nierdzewnej. Charakteryzują się one wysoką trwałością i odpornością na wielokrotne zmiany kształtu. Solarna osłona kauczukowa rury daje doskonałą izolację oraz jest odporna na silne promieniowanie słoneczne. Elastyczny system pozwala na kształtowanie w dowolny sposób połączenia. Długość przewodów odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb (nie ma dodatkowych połączeń pomiędzy kolektorem a grupą pompową). Jednolite połączenie gwarantuje wieloletnią szczelność układu jak również jego doskonałą izolację termiczną. Tym samym eliminujemy duże straty jakie mogą powstawać na przewodach .

8. STEROWNIK – system solarny wyposażony jest w nowoczesny sterownik z wyświetlaczem. Jest bardzo prosty w obsłudze. Odczytujemy z niego wszystkie niezbędne informacje. Posiada dodatkowe funkcje zabezpieczające pracę kolektora i zasobnika. Regulator można przełączyć w specjalny TRYB URLOPOWY w przypadku dłuższego wyjazdu z domu. Posiada funkcję rozmrażania – szybki sposób na pozbycie się warstwy śniegowej w chłodniejszych okresach. Nasz system solarny dzięki inteligentnemu sterownikowi nie wymaga stałego nadzoru.

9. ZBIORNIK – bardzo ważnym elementem całego systemu są zbiorniki, to one najczęściej ulegają awariom. Ważne jest aby wybrać dobrego producenta. Nasze zbiorniki produkowane są w Niemczech i posiadają (jako nieliczne) 6-letnią gwarancję. Wyposażone są w dwie wężownice, co pozwala na przyłączenie do systemu solarnego istniejącego kotła c.o. jako alternatywne ogrzewanie c.w.u. W zbiornikach o pojemności 200 i 300 litrów w standardzie dajemy grzałkę elektryczną.

Projektując cały zestaw solarny, starannie dobieramy jego części składowe, gdyż każda z nich ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie i żywotność systemu oraz ilość energii jaką jesteśmy w stanie pozyskać ze słońca. Warto wybrać zestaw wysokiej jakości, ponieważ inwestycja jest na lata i tylko dobry produkt gwarantuje nam zwrot poniesionych kosztów. Wszystkie stosowane przez SOLARTIME elementy składowe gwarantują stabilną pracę całego systemu a użytkownikom poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Przed wyborem kolektorów do własnego domu należy pytać o wszystkie wymienione elementy aby mieć potwierdzenie wysokiej jakości i gwarancje bezpiecznej pracy wybranego systemu. Dodatkowe zabezpieczenia izolacyjne zmniejszają utratę ciepła w systemie a co za tym idzie dają wyższą sprawność pracy solarów .

Nasze starannie dobrane zestawy solarne zdobyły duże zaufanie wśród osób decydujących się na montaż kolektorów słonecznych. Posiadamy wiele referencji. Już ponad 50% obsługiwanych przez naszą firmę osób otrzymało dotacje z NFOŚiGW na pokrycie zaciągniętych kredytów. W artykule zamieszczamy zdjęcia z naszych realizacji aby potwierdzić, że jesteśmy w stanie dostosować system i zamontować panele kolektorów słonecznych nawet w nietypowych zabudowach. Elastyczny i prosty system przyłączeniowy sprawia, że montaż nie wymaga poważnych naruszeń technicznych budynku. Więcej realizacji na naszej stronie: www.solartime.pl/pl/component/content/article/87-o-nas/249-nasze-realizacje.html

Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z naszymi produktami i nowoczesnymi rozwiązaniami jakie stosujemy. Telefonicznie udzielamy pierwszych informacji, przedstawiamy warunki otrzymania dotacji oraz zapoznajemy Państwa z procesem zakupu i montażu kolektorów w naszej firmie. Prowadzimy bezpłatne konsultacje w domach oraz przeprowadzamy naszych klientów przez całą procedurę dotacji, a mamy w tym już bardzo duże doświadczenie.

Współpracujemy z bankami na całym Podkarpaciu. Doświadczona kadra pracowników SOLARTIME jest do Państwa dyspozycji.Więcej na www.solartime.pl.

Solartime, Miłocin (obok Rzeszowa)
Telefon:17/ 859-02-40
Infolinia: 0801-12 10 12

www.solartime.pl
biuro@solar-system.pro

Solartime (Sanok)
Rymanowska 52
tel. 515 155 900
13 46 46 120

godz. 8.00-16.30

Tekst sponsorowany