Bieszczadzka ciuchcia na fali – cenny certyfikat dla Fundacji BKL

21-11-2011

BIESZCZADY. Obchodząca 15-lecie swego istnienia Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej ma w tym roku sporo powodów do satysfakcji. W grudniu ubiegłego roku wybrana została Leśną Instytucją Roku 2010 przez kapitułę ukazującego się w Poznaniu „Przeglądu Leśniczego”.

 

Latem została jednym z trzech „produktów turystycznych” Podkarpacia nominowanych do IX edycji ogólnopolskiego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Roku 2011 w Polsce. Dzięki głosom internautów znalazła się wśród laureatów internetowej edycji tego konkursu. Honorowy certyfikat odebrał Stanisław Wermiński, prezes Fundacji. Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się podczas gali na Tour Salon 20 października w Poznaniu.

To ważne wyróżnienie, gdyż pokazuje, że bieszczadzka ciuchcia ma wielu sympatyków – mówi prezes Stanisław Wermiński.

- Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej dla Najlepszego Produktu Turystycznego w 2011 roku daje nam również efekt promocyjny. Mamy nadzieję, że przełoży się to na jeszcze większą liczbę turystów korzystających w sezonie z przejażdżki kolejką.

W tym roku udało się sfinalizować remont historycznego obiektu stacyjnego, w którym pomieszczenie znalazła ekspozycja muzealna, a także odnowić starą parowozownię, dającą zimowe schronienie dla taboru. W sezonie 2011 bieszczadzcy kolejarze wąskotorowi przewieźli ponad 70 tysięcy turystów. To chyba jedyna kolej w Polsce, która sama zarabia na swoje utrzymanie.

Edward Marszałek
Rzecznik prasowy  RDLP w Krośnie

Stacja Majdan – wirtualny spacer

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.