Formacja Tańca Towarzyskiego „FLAMENCO”

SŁOWACJA/SANOK. W dniach 25-26.06.br.  Formacja Tańca Towarzyskiego  „FLAMENCO” działająca w Sanockim Domu Kultury  wzięła udział  w 49 Festiwalu Kultury i Sportu, jaki miał miejsce w Medzilaborcach na Słowacji.

Zespół zaprezentował tańce latynoamerykańskie i standardowe.

W Festiwalu wzięły udział m.in. zespoły ze Słowacji, Ukrainy, Rosji.

Polskę reprezentowała Formacja Tańca Towarzyskiego „FLAMENCO”.

Formacja Tańca Towarzyskiego działa od września 1990 roku w Sanockim Domu Kultury. Jest zrzeszona w Polskim Towarzystwie Tanecznym. Instruktorem i choreografem jest Wiesława Skorek.

Formacja wielokrotnie tańczyła na różnego rodzaju przeglądach, turniejach i konfrontacjach tanecznych na terenie całego kraju.

Jest również wielokrotnym finalistą Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Formacji Tanecznych i zdobywcą tytułu II Wicemistrza Polski Formacji Tanecznych.
FTT „Flamenco” corocznie w okresie karnawału daje 1,5 godzinne programy premierowe. Zespół uświetnia swoimi pokazami wiele różnego rodzaju imprez kulturalnych i sportowych. Kilka razy był pokazywany w ogólnopolskiej TVP. Obecnie zespół składa się z trzech grup wiekowych: dziecięcej, średniej i młodzieżowej. Przez 20 lat działalności zespół dał ponad 300 koncertów.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."