Międzynarodowy Sukces Klubu Tenisowego „Nagórzany”

18-01-2011

GMINA BUKOWSKO. Trwająca od dziesięciu lat współpraca Polsko – Słowacka, chyba najlepiej rozwija się na płaszczyźnie sportowej. Końcem ubiegłego roku (18 grudnia) gościły w Topolovce nasze drużyny piłki siatkowej kobiet i mężczyzn z Bukowska, tradycyjnie wygrywając swoje mecze ze słowackimi przyjaciółmi.

W minioną sobotę, 15 stycznia 2011 roku, na zaproszenie Starosty Topolovki Stefana Ladickovskiego, gościła w Słowacji delegacja Gminy Bukowsko reprezentowana przez Wójta, Piotra Błażejowskiego, Sołtysa Nagórzan, Jana Orybkiewicza, członka zarządu klubu (pod nieobecność Prezesa Marka Silarskiego) wraz z reprezentacją Klubu Tenisa Stołowego „Nagórzany” uzupełnioną o dziewczęta z Zespołu Szkół z Pobiedna i Nowotańca.

Turniej tenisa stołowego organizowany i sędziowany przez Słowacki Związek Tenisowy dopuszczał do udziału zawodników rywalizujących w czterech kategoriach; profesjonaliści, czyli zawodnicy z licencją grający w lidze tenisowej, seniorzy amatorzy, czyli zawodnicy dorośli grający w tenisa amatorsko, juniorzy amatorzy, czyli zawodnicy którzy nie ukończyli 15 roku życia oraz dziewczęta do 15 roku życia.

Klub Tenisa Stołowego „Nagórzany” z Nagórzan w Gminie Bukowsko wystawił do rozgrywek 20 zawodników, obstawiając wszystkie kategorie turniejowe. Podobną reprezentację wystawiła strona słowacka, dlatego turniej rozpoczęty o godzinie 10 rano trwał do późnych godzin wieczornych.

Po zaciętej i pasjonującej rywalizacji okazało się, że tym razem osiągnęliśmy sukces chyba największy w historii wygrywając wszystkie kategorie rozgrywek:

Seniorzy Profesjonaliści:
1 miejsce – Szymon Gołda – KT „Nagórzany”
2 miejsce – Lubo Jurkanin – KT „Topolovka”
3 miejsce – Bogdan Witka – KT „Nagórzany”

Od lewej; Bogusław Witka, Szymon Gołda, Lubo Jurkanin

Seniorzy Amatorzy:
1 miejsce Kamil Królicki – KT „Nagórzany”
2 i 3 miejsce zawodnicy z Topolovki

W środku Kamil Królicki

Juniorzy do 15 roku życia:
1 miejsce – Bartosz Gołda – KT „Nagórzany”
2 miejsce – Paweł Wielgus– KT „Nagórzany”
3 miejsce – Hubert Pieszczoch – KT „Nagórzany” (4 klasa SP)

Od lewej Paweł Wielgus, Bartosz Gołda, Hubert Pieszczoch

Dziewczęta do 15 roku życia:
1 miejsce – Sabina Skalińska – Zespół Szkół w Pobiednie
2 miejsce – Gabriela Czerkies – Zespół Szkół w Nowotańcu
3 miejsce – Klaudia Czapla – Zespół Szkół w Nowotańcu
4 miejsce – Małgorzata Pietrasz – Zespół Szkół w Pobiednie

Od lewej Klaudia Czapla, Sabina Skalińska, Gabriela Czerkies

Ciekawym punktem imprezy był mecz „dziesięciolecia” pomiędzy Piotrem Błażejowskim i jego stałym, słowackim rywalem Jano Ladickowskim, tym razem nasz Wójt nie dał szans rywalowi.

Jan Muszański


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.