Młode „Orliki” nabierają rozpędu!

GMINA SANOK/PRUSIEK. Za nami pierwsze zawody gminne młodzieżowych drużyn piłkarskich. Zdaniem rodziców, inwestowanie w infrastrukturę sportową to „strzał w dziesiątkę”.


I Zawody o Puchar Wójta Gminy Sanok w Piłce Nożnej Szkół Podstawowych rozegrano na boisku „Orlik” w Prusieku.

Boisko wraz z całą infrastrukturą doskonale się sprawdziło. Okazało się tez, że całe rzesze młodych osób chce uprawiać piłkarstwo. Dotychczas mieli tylko jeden, ale za to ważny problem: brak miejsca – mówi Mariusz Szmyd, wójt Gminy Sanok.

„Orliki” zmieniają ten stan rzeczy. Po boisku w Prusieku, powstało kolejne, w Trepczy. Władze Gminy myślą zaś o kolejnych. Ponieważ jest, dla kogo. – Młodzieżowe drużyny piłkarskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Chłopięce, jak i dziewczęce. Te ostatnie odnoszą coraz większe sukcesy – uśmiecha się wójt.

Korzyści dostrzega też coraz więcej rodziców. – Nasze dzieci mają dzięki temu zajęcie. Nie nudzą się, pożytecznie spędzając czas. Wpływa to też na ich kondycję, a poza tym do głów nie przychodzą naszym pociechom głupoty – mówią.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."