TREPCZA: Myśliwi przy „Szopce pod gwiazdami”

28-12-2011

TREPCZA. Po zakończeniu tradycyjnego wigilijnego polowania grupa myśliwych z Koła Łowieckiego „Jarząbek” spotkała się w „Szopce pod gwiazdami” na łamaniu się opłatkiem i śpiewie kolęd. Ich melodie grane na trąbce wypełniały dolinę łączących się tu rzek: Sanoczka z Sanem.

 

Od kilku już lat tym niecodziennym koncertem myśliwi stają się pierwszymi zwiastunami bożonarodzeniowej radości. Obecność zwierzątek leśnych sarenek i dzików w bliskości żłóbka Bożej Dzieciny uświadamia wszystkim przychodzącym, że one również pragną oddać cześć swemu Panu i Stwórcy.

Przy wsparciu działających tu kół łowieckich najmłodsze dzieci z Zespołu Szkół w Trepczy podjęły program pomocy głodnym zwierzętom. Obok karmników dla ptaszków dorośli zbudowali paśnik dla zwierzyny płowej i zajęcy. Materiał na jego budowę przekazali myśliwi z innego, działającego na tym terenie  koła „Darz Bór”, które niedawno obchodziło jubileusz 30-lecia powstania.

Stołówkę dla zwierząt zlokalizowano w bliskości szkoły, w parku „Kwitnąca Akacja”, co zapewnia dzieciom łatwy dostęp i dyskretną obserwację przychodzącej tu zwierzyny.  Niezwykle bogata w figurki różnych zwierząt sceneria „Szopki pod gwiazdami” nie tylko zachęca do modlitwy, ale również do głębokiej refleksji i wspólnych działań na rzecz pomocy zwierzętom i ochrony przyrody.

Anna

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.