REKLAMA

Nowa hala, wielkie emocje – Transcend Cup 2011

USTRZYKI DOLNE. Zwycięstwem młodych siatkarzy z UKS „San” Lesko zakończył się międzynarodowy turniej Transcend Cup 2011, który 9 września uświetnił obchody otwarcia nowej hali sportowo-widowiskowej w Ustrzykach Dolnych.

Obiekt powitała wyjątkowa oprawa i wysoka frekwencja, co daje dobry wzór dla przyszłych imprez. Zaangażowanie sponsora z odległego Tajwanu nadało wydarzeniu bezprecedensowy wymiar w regionie.

W finałowym spotkaniu zmierzyła się drużyna gospodarzy UKS „Orlik” Ustrzyki Dolne z UKS „San” Lesko. Niesiony gorącym dopingiem „Orlik” dzielnie walczył do końca w pierwszym secie ostatecznie jednak przegrywając 29:27. W drugim secie siatkarze z Leska przypieczętowali swoje zwycięstwo kończąc mecz wynikiem 2:0. W meczu o trzecie miejsce „Sparta” Sambor pokonała po zaciętej rozgrywce 2:1 siatkarzy ze Sniny.

Obecny na otwarciu turnieju v-ce burmistrz Ustrzyk Dolnych Jacek Przybyła przyznał, że lokalnej społeczności brakowało takiego obiektu i takich imprez jak TRANSCEND CUP 2011, o czym świadczyła niemalże 100% frekwencja na widowni.

Przedstawiciel sponsora – firmy Transcend, producenta akcesoriów komputerowych z Tajwanu – Jacek Dembicki przywołał motto imprezy „Sport bez granic”: - Chcemy pokazać, że zawsze i wszędzie warto jest wspierać młodych ludzi w duchu sportu, bo przecież ten duch wcale nie jest słabszy w takim lokalnym, amatorskim wymiarze niż tam, gdzie mamy do czynienia z wielkimi ambicjami, walką o najwyższe trofea i duże pieniądze.

W trakcie meczów widowni udzielały się duże emocje, szczególnie podczas finału: - Pierwszy raz jestem na meczu siatkówki w takiej oprawie. W telewizji zawsze to wyglądało fajnie, ale nic nie zastąpi gorącej atmosfery na żywo. Oby tylko więcej takich imprez w Ustrzykach. – wyznaje Kasia, jedna z kibiców.

Andrzej Steciuk, prezes współorganizatora turnieju, klubu UKS „Orlik” nie ukrywał radości z przebiegu imprezy: - To dla nas wszystkich jest coś nowego. Wcześniej graliśmy w małej hali bez udziału takiej publiczności. Mało kto słyszał o naszym klubie i o tym, co robimy. Wierzę, że sukces tego turnieju, który pokazał, że w sport i dobrą zabawę warto jest inwestować, pozwoli nam na rozwój i promocję siatkówki w okolicy.

Pomiędzy spotkaniami dodatkowe atrakcje czekały przybyłą na turniej publiczność w postaci konkursów z nagrodami ufundowanymi przez sponsora. Ochotnicy zmagali się m. in. w konkurencji na jak najdalszy serwis czy przebijanie piłek przez siatkę na czas.

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe zawodnicy odebrali 11 września podczas centralnych uroczystości otwarcia hali w Ustrzykach Dolnych.

Organizatorzy wyrażają podziękowania za życzliwość i otwartość ze strony Urzędu Miejskiego w Ustrzykach Dolnych, ZSP nr 1 w Ustrzykach Dolnych, młodzieży z ZSL w Ustrzykach Dolnych oraz wszystkich innych osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.

Patronat medialny nad imprezą objęły Gazeta Codzienna Nowiny, portal Nowiny24.pl, Polskie Radio Rzeszów, portal siatka.org, Gazeta Bieszczadzka, Nasze Połoniny, Super Nowości oraz portale podkarpacie24.pl, bieszczady24.pl i esanok.pl

Pełne wyniki:

Eliminacje: UKS „Orlik” Ustrzyki Dolne – „Sparta” Sambor 2:1 (25:15; 23:25; 15:11)
Eliminacje: UKS „San” Lesko – „Płomień” Snina 2:0 (25:21; 25:19)

O III miejsce: „Sparta” Sambor – „Płomień” Snina 2:1 (25:23; 13:25; 15:7)
O I miejsce: UKS „Orlik” Ustrzyki Dolne – UKS „San” Lesko 0:2 (27:29; 15:25)

12-09-2011


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.