Program prewencyjny „Reaguję – Bezpieczniej się czuję” na Uniwersytecie III Wieku!

SANOK. Po raz kolejny policjanci Zespołu ds. Nieletnich spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu III Wieku. Funkcjonariusze opowiadali uczestnikom o zagrożeniach, jakie mogą napotkać. Natomiast część praktyczna została przeznaczona na naukę podstawowych elementów samoobrony. A wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych.

Sanocka Policja prowadzi program prewencyjny pn. „Reaguję – Bezpieczniej się czuję”. Głównym celem tego programu jest budzenie u społeczności lokalnej poczucia obowiązku zgłaszania organom ścigania informacji o przestępstwach i wykroczeniach, których są świadkami.

Wczoraj w ramach tego programu w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku odbyło się spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Policjanci opowiadali uczestnikom o zagrożeniach, na które są szczególnie narażeni. Przekazali również informacje jakich sytuacji należy unikać, aby nie stać się ofiarą przestępstwa. Tłumaczyli im co mogą zrobić, aby nie zostać pokrzywdzonymi. Wyjaśnili sposoby działania przestępców w stosunku do osób starszych przekonywali ich do właściwych i bezpiecznych zachowań. Pamiętali również o tym, aby przypomnieć zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, zwłaszcza jeśli chodzi o pieszych. Zachęcali do noszenia elementów odblaskowych, mówili o prawidłowym ich umieszczaniu na odzieży wierzchniej.

Ponadto spotkanie informacyjne zostało połączone z zajęciami praktycznymi z zakresu elementów samoobrony. Ćwiczenia te prowadził funkcjonariusz posiadający specjalne wyszkolenie. Policjanci podkreślali fakt, iż życie i zdrowie człowieka są największą wartością.

Na zakończenie policjanci rozdali materiały profilaktyczno-informacyjne. Wręczyli również uczestnikom spotkania elementy odblaskowe, które w znacznym stopniu zwiększą ich widoczność na drodze w czasie wieczornych spacerów. Zapewniono również o kontynuacji realizacji zadań w ramach prowadzonego programu prewencyjnego.

Za spotkanie podziękował policjantom Prezes Sanockiego Uniwersytetu III Wieku – Andrzej Pańko.

KPP Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."