WPROWADZENIE DO BUDDYZMU DIAMENTOWEJ DROGI – projekcja filmowa, wykład

11-03-2011

SANOK. Dzisiaj (11 bm.) odbędą się w Sanoku wykład oraz projekcja filmu wprowadzające w tematykę Buddyzmu Tybetańskiego. Metody buddyzmu Diamentowej Drogi od kilkudziesięciu lat stosowane są w nowoczesnym zachodnim świecie, a praktykujący je ludzie są przykładem, jak prowadzić świadome, pełne znaczenia i radości życie.Ich doświadczenia całkowicie obalają mit buddyzmu jako religii ściśle związanej z kulturą tybetańską i mnisim stylem życia. Wiele doniosłych odkryć naukowych (zwłaszcza w fizyce kwantowej) zdumiewająco współgra z mającymi dwa i pół tysiąca lat naukami Buddy.
Wykład zostanie poprowadzony przez Grzegorza Kuśnierza z Opola, absolwenta Uniwersytetu Opolskiego, doktoranta poezji buddyjskiej, założyciela Naukowego Koła Orientalistyki UO i podróżnika. Poproszony przez Lamę Ole Nydahla – jednego z pierwszych zachodnich uczniów XVI Karmapy – podróżuje po Polsce, dając wykłady i nauczając medytacji Diamentowej Drogi.

W piątek 11 marca o godz 19:00, przed wykładem wyświetlony zostanie film dokumentalny ukazujący twarz buddyzmu na gruncie europejskim. W filmie „Buddyzm we Współczesnym Świecie” przedstawieni są ludzie, którzy pracując, wychowując dzieci, uczestnicząc w tak zwanym „normalnym” życiu łączą nauki buddyjskie z kulturą zachodu i okazuje się, że nie ma w tym nic dziwnego, a ich praktyka pomaga w codziennym życiu i rozwoju.

Wykład rozpocznie się o godz. 20:00 i potrwa około dwóch godziny. Grzegorz Kuśnierz w przejrzysty i zrozumiały sposób przybliży Dharmę – nauki Buddy, osobom mniej „wtajemniczonym”, a ci bardziej dociekliwi będą mieli szansę w jeszcze większym stopniu zgłębić tę wiedzę, zadając pytania po wykładzie.

Całe wydarzenie będzie miało miejsce w galerii „Bazar Sztuki” przy ul. II Pułku Strzelców Podhalańskich 1.

Grzegorz Kuśnierz – magister filologii angielskiej Uniwersytetu Opolskieg. Podróżnik i tłumacz literatury buddyjskiej, obecnie pracuje nad doktoratem z anglojęzycznej poezji buddyjskiej. Wykłada filozofię i praktykę buddyzmu Diamentowej Drogi w Polsce i za granicą.

Data: 11 marzec 2011
Miejsce: „Bazar sztuki”, II Pułku Strzelców Podhalańskich 1, 38-500 Sanok
godz 19:00 – Projekcja filmu „Buddyzm we współczesnym świecie”,
(reż. Bo Juul, 2007, Dania, 50 min.) – film dokumentalny ukazujący proces przenoszenia nauk buddyjskich na grunt europejski.

godz. 20:00 – Wykład „Współczesne wprowadzenie do buddyzmu Diamentowej Drogi”
Grzegorz Kuśnierz – nauczyciel buddyzmu

Organizator:
Buddyjski Związek Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu

ZAPRASZAMY

Wstęp wolny!

Red. BOM.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.