„Książka dla szpitala”

29-02-2012

SANOK. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku wspólnie z Samodzielnym Publicznym Zespołem Opieki Zdrowotnej prowadzą akcję, której celem jest utworzenie kącika czytelniczego dla dzieci w sanockim szpitalu. Minibiblioteka będzie się mieściła w świetlicy Oddziału Pediatrycznego.


Pomysłodawcą projektu jest pani Elżbieta Ciupak z MBP w Sanoku. Do akcji włączył się personel szpitalny i grono wolontariuszy. Obecnie kompletowany jest księgozbiór dziecięcy oraz trwają prace projektowe i pozyskiwany jest materiał na regały.

W minibibliotece będzie można wypożyczać książki i organizować spotkania podczas których wolontariusze będą czytali dzieciom bajki. Uprzyjemni to naszym najmłodszym pobyt w szpitalu, rozbudzi ich fantazję i zmniejszy lęk związany z chorobą. Pozwoli miło i pożytecznie wykorzystać czas hospitalizacji.

Czytanie jest „pokarmem” dla umysłu. W przypadku rozwijających się dzieci, nie może go zabraknąć.

Chętnych do udziału w akcji „Książka dla szpitala” prosimy o kontakt z Oddziałem dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sanoku (tel. 13 46 45 750, wew. 34) lub Oddziałem Dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Sanoku (tel. 13 46 56 235).

SP ZOZ Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.