AKTUALIZACJA: „Niedziela Polonijna” , czyli magia folkloru (VIDEO HD, ZDJĘCIA)

27-07-2012

GMINA SANOK. 22 lipca odbyła się „Niedziela Polonijna” na Sanockim Skansenie, która zgromadziła miłośników tradycyjnego tańca i śpiewu. Piękna polska  tradycja odżyła w polonijnych dzieciach mieszkających na Ukrainie oraz zza Oceanem.

Gmina Sanok gościła 4 Polonijne Zespoły Dziecięce w ramach 8. Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, organizowanego przez Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w dniach 19-26 lipca w Iwoniczu-Zdrój.

Występy zespołów polonijnych dzieci i młodzieży zachwyciły zgromadzoną publiczność swoim wyjątkowym tańcem, kolorowymi strojami, zapałem i zaangażowaniem w reprezentowaniu swojej polskości.  Zaprezentowane zostały tradycyjne tańce, takie jak: polonez, kujawiak, polka. Wystąpiły fantastyczne i utalentowane zespoły:
SOKOLIKI – z Ukrainy
POLONIA – z USA
TATRY – z Kanady
KUJAWIAK – z Kanady

Wśród gości znaleźli się także zasłużeni przedstawiciele Polonii – Pani Anna Sokolowski z Chicago,  wiceprezes Rzymsko-Katolickiego Zjednoczenia Polskiego w Ameryce –  najstarszej polskiej organizacji w Stanach Zjednoczonych oraz Pan Tadeusz Adam Pilat – prezydent Europejskiej Unii Wspólnot Polonijnych w Szwecji.

„Niedziela Polonijna” to wspaniała impreza pielęgnująca i promująca naszą tradycję. Kolejne spotkanie Polonii w Gminie Sanok już za dwa lata.

 

Więcej  na stronie: www.skansen.sanok.pl

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.