Kolektory słoneczne – postaw na oszczędności

02-07-2012

Energia promieni słonecznych nic nie kosztuje i wykorzystanie jej do przetworzenia w ciepło użytkowe  daje nam niepowtarzalną okazję korzystania  z darmowego paliwa, który to proces można przeprowadzić za pomocą kolektorów słonecznych i systemów solarnych.

Dodatkowo źródło ciepła czyli słońce jest zasobem niewyczerpalnym. Nie grozi więc nam, że „paliwa” zabraknie, a w czasach ocieplenia klimatu, co w ostatnich latach obserwujemy szczególnie w naszym kraju ilość promieniowania słonecznego będzie rosnąć. Duża część społeczeństwa dostrzegła praktyczno-ekonomiczne oszczędności, jakie zapewnia przyszłemu użytkownikowi “ekologiczna instalacja”. Dowodem tego są tysiące systemów zamontowanych przez inwestorów indywidualnych jak i instytucjonalnych.

Słońce należy do najbardziej wydajnych i bezpiecznych dla środowiska źródeł energii i tym samym idealnie nadaje się do podgrzewania wody. W ten sposób można zmniejszyć koszty energii w sezonach przejściowych (wiosna i jesień) o co najmniej połowę. Raz poczyniona inwestycja na stałe zniweluje koszty energetyczne dla danego obiektu. Początkowo poniesione nakłady bardzo szybko rekompensują się i pozwalają obniżyć koszty średnio nawet do ok. 75% oszczędności związanych z  rocznymi kosztami przygotowania ciepłej wody użytkowej i do około 20% związanymi z ogrzewaniem. Rachunek ekonomiczny jest więc prosty – stałe oszczędności.

Koszt instalacji słonecznej złożonej z kolektorów płaskich jest porównywalny z kosztem instalacji tradycyjnej. Jeśli jednak wziąć pod uwagę, że dalsza eksploatacja systemu z kolektorami prawie nic nie kosztuje, inwestycja szybko się zwraca. Właściwie zaprojektowana instalacja pozwala na wymierne korzyści, zapewnia koszty eksploatacji ograniczone do niezbędnego minimum i gwarantuje szybką amortyzację. Sprawia to, że sprzedaż systemów solarnych znacznie wzrasta z każdym rokiem i sięga obecnie ok. 114.800 m2 powierzchni czynnej w kwietniu 2012r. Do tego dochodzi wsparcie finansowe za użytkowanie odnawialnego źródła energii nawet 45% wartości inwestycji.

Na rynku jest ogromny wybór kolektorów słonecznych, trzeba jednak zwrócić uwagę, że tylko wysoka jakość techniczna kolektorów, warunkuje stałe korzyści ekonomiczne. Inwestycja zwraca się po około 3-6 latach. Natomiast przy ciągłym wzroście cen energii czas zwrotu takiej instalacji będzie się jeszcze zmniejszał. Po tym czasie mamy już tzw. darmową energię o minimalnych kosztach eksploatacji.

Poszczególne elementy systemu solarnego Solartime to innowacyjna technologia i najnowocześniejsze tworzywa, perfekcyjnie dopracowane w najdrobniejszym szczególe. Dzięki zastosowaniu dobrze zaprojektowanego systemu komponentów firmy Solartime zapewnimy maksymalny uzysk energii promieniowania słonecznego z kolektorów słonecznych, a tym samym zaoszczędzimy na rachunkach za energię.

Powiedz NIE wysokim rachunkom, już dziś umów się na bezpłatną konsultację.

Zapraszamy do naszego oddziału w Sanoku
ul. Rymanowska 52
lub zadzwoń 13 46 46 120, 515 155 900
www.solartime.pl