Lekcje „pierwszej pomocy” dla uczniów szkół podstawowych

SANOK. 31 maja odbyło się kolejne z cyklu szkoleń mających na celu edukację uczniów szkół podstawowych z zakresu udzielania pomocy osobom znajdującym się w stanie zagrożenia zdrowia i życia.

Tym razem w zajęciach prowadzonych przez ratowników medycznych Pogotowia Ratunkowego uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niebieszczanach.

W czasie wykładu wzbogaconego prezentacją multimedialną uczniowie poznali sposoby zachowania w sytuacjach zagrożenia oraz zasady udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym. Młodzi słuchacze uświadomili sobie, że kiedyś mogą stanowić bardzo ważne ogniwo w akcji ratunkowej.

Po wykładzie dzieci miały okazję przećwiczyć praktyczne umiejętności prowadzenia masażu serca i sztucznego oddychania na fantomach pod okiem ratowników medycznych, oglądnęły również ambulanse medyczne oraz sprzęt służący do ratowania zdrowia i życia. Szkolenie przeprowadzili ratownicy medyczni: Marcin Wojcieszak, Tomasz Florczak, Łukasz Gawroński, Tomasz Kafara i Łukasz Fedczak. Częścią organizacyjną szkolenia zajmowała się pielęgniarka koordynująca mgr Beata Pieszczoch.


SP ZOZ Sanok

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."