Nad bieszczadzkimi jeziorami trwa akcja „Bezpieczna woda”

BIESZCZADY. Przez całe wakacje policjanci z Leska prowadzą działania informacyjno-edukacyjne w ramach akcji „Bezpieczna woda”. Jej celem jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku na wodach i terenach przywodnych.

Policjanci spotykają się z dziećmi wypoczywającymi w Bieszczadach w placówkach zorganizowanego wypoczynku. Również turyści indywidualni mogą wziąć udział w akcji, gdyż w wakacyjne weekendy policjanci odwiedzają popularne miejsca wypoczynku nad wodą, przypominając o zasadach bezpieczeństwa.


Jednocześnie trwa wzmożona kontrola zbiorników solińskiego i myczkowieckiego, szczególnie w miejscach gdzie obowiązuje zakaz kąpieli.


Apelujemy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą. Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

źródło: KPP Lesko

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."