Nowoczesne systemy osłonowe – Czy warto zamontować rolety – żaluzje – refleksole?

02-05-2012

Dom jest miejscem, w którym spędzamy większość czasu naszego życia. Z tego powodu warto zadbać by był on miejscem szczególnym. Miejscem, w którym pragniemy czuć się swobodnie i bezpiecznie, do którego z przyjemnością wracamy po trudach dnia wiedząc, że zawsze znajdziemy w nim spokój i harmonię.

Firma SIGMA – producent systemów osłonowych pomoże Państwu taki dom stworzyć.

Bardzo dobre parametry cieplne nowoczesnych okien sprawiają, że w domach energooszczędnych często zajmują  one dużą część południowej elewacji. W niektórych domach tworzą  szklane ściany. Są traktowane jako dodatkowe źródło pozyskiwania darmowej energii. Przedostające się przez nie promienie słoneczne rozgrzewają wnętrze i dobrze je doświetlają.
Poszukując możliwości maksymalnego wykorzystania darmowej energii słonecznej i dbając o dodatni bilans energetyczny budynku energooszczędnego nie możemy zapominać o komforcie mieszkania w takim domu. W praktyce trzeba mieć na uwadze pewne niedogodności związane z dużymi  przeszkleniami  – latem mogą powodować zbytnie nagrzewanie się pomieszczeń, z kolei zimą oraz w pochmurne dni  przyczyniać się do nadmiernej ucieczki ciepła.

Tym uciążliwym zjawiskom można jednak zapobiec lub przynajmniej częściowo je ograniczyć. Jak?

Montując na przykład rolety zewnętrzne.
Latem ochronią wnętrza przed zbytnim nagrzewaniem, zimą  staną się osłoną przed wiatrem i zimnem, a jednocześnie będą dodatkową barierą dla ucieczki ciepła z wnętrza domu.

Dzięki przemyślanej konstrukcji i odpowiednio dobranym surowcom aluminiowe rolety zewnętrzne stanowią skuteczną ochronę przed włamywaczem. Ponadto stanowią doskonałą izolację termiczną. Pozwalają obniżyć znacznie koszty ogrzewania zimą, latem natomiast zapewniają przyjemny chłód oraz półmrok. Rolety zewnętrzne SIGMA dzięki swemu estetycznemu wyglądowi są dobrym rozwiązaniem zarówno w domu, biurowcu, jak i w obiekcie zabytkowym.

Podsumujmy zalety jakie niesie ze sobą montaż osłon zewnętrznych, a w szczególności  rolet aluminiowych.

Ochrona przed wpływami atmosferycznymi
W Polsce, przez ostatnie 30 lat, projektanci domów nie poświęcali  właściwej uwagi oknom. By zachować jak najdłużej fabryczną świeżość okna muszą być  odpowiednio chronione. Ładne okna zapewniają także całemu budynkowi elegancki wygląd, dlatego bardzo ważna jest ich ochrona,aby przez długi czas zachowały swoja pierwotną kondycję. Do tego celu doskonale nadają się rolety zewnętrzne, które użytkowane we właściwy sposób, właściwie zabezpieczają okna przed niszczącymi wpływami warunków atmosferycznych. Deszcze, połączone z silnym wiatrem negatywnie oddziaływają na struktury materiałów okiennych – szczególnie drewno. Roleta zewnętrzna jest tym elementem, który przyjmuje na siebie wszystkie negatywne czynniki atmosferyczne. Trwałość okna ulega zwielokrotnieniu, co pozwala zaoszczędzić środki na ich konserwację.

Wentylacje pomieszczeń
W wielu mieszkaniach wentylowanie pomieszczeń odbywa się przez otwieranie okien, co kończy się przeciągami. Jeżeli pancerz rolety zaopatrzony jest w perforacje,wówczas możemy uniknąć kłopotów. To udoskonalenie przydaje się zarówno latem, jak i zimą. Gdy natomiast zamówimy rolety zewnętrzne z  dodatkowym zintegrowanym systemem moskitier zyskamy zabezpieczenie przed uciążliwymi owadami. W przeciwieństwie do siatek ramkowych montowanych na stałe, moskitiery rolowane tak, jak rolety pozwalają w dowolnej chwili zasłonić chroniony otwór. Mechanizm moskitiery znajduje się wewnątrz skrzyni roletowej lub we własnej kasecie. Na zimowe miesiące jest dobrze chroniona i nie wymaga dodatkowego pomieszczenia do przechowywania.

Ochrona przed niskimi temperaturami
W  Polsce jest to ważny atut, gdyż okres grzewczy trwa niemal  6-miesięczny, a zdarza się, że i dłużej. Izolacyjne działanie rolety polega na tym, że między opuszczoną roletą a oknem powstaje poduszka powietrzna, która stanowi izolację. W przypadku rolet aluminiowych wypełnionych pianką, izolacyjność zwiększa się. Dlatego zimą zamykajmy rolety jak najwcześniej, dzięki czemu zaoszczędzimy na energii grzewczej, a w domu z pewnością będzie nieco cieplej. Pamiętajmy o tym, że im mniej energii (węgla, gazu, prądu) będziemy zużywać, tym bardziej będziemy dbali o środowisko!!!

Ochrona przed wysokimi temperaturami
W zależności od zastosowanego materiału, grubości pancerza i sposobu użytkowania rolety izolacyjność będzie wzrastać lub maleć. Efekt jest jednak zawsze odczuwalny i bardzo ważny z punktu widzenia klienta, który traktuje go jako jedną z istotniejszych zalet rolet. Dla przykładu – stosując roletę aluminiową o grubości pancerza 8,5 mm, wypełnioną pianką poliuretanową, przy temperaturze powietrza 35°C., odczuwamy komfort zbliżony do stosowania klimatyzacji. Jest to niewątpliwa zaleta rolet zewnętrznych. Popularność rolet w krajach basenu Morza Śródziemnego jest najlepszym potwierdzeniem tego faktu.

Ochrona przed hałasem
Dla mieszkańców aglomeracji miejskich ochrona przed hałasem nabiera istotnego znaczenia. Dlatego też projektanci i konstruktorzy domów, poświęcają coraz większą uwagę każdemu decybelowi, który negatywnie wpływa na nasz układ nerwowy. Kwestia ochrony przed hałasem dla wielu osób jest istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji dotyczącej instalacji rolet zewnętrznych. Właściwy dobór pancerza oraz montaż, będzie decydować o stopniu wyciszenia! Kompetentna porada powinna wyprzedzić decyzje, o czym dość często zapominamy. Nasi pracownicy pomogą Państwu dokonać właściwego wyboru.

Zaciemnienie pomieszczeń = zwiększenie prywatności
Rolety zewnętrzne gwarantują 100% intymność. Bez względu na zastosowany materiał i rodzaj pancerza, zawsze otrzymujemy efekt zaciemnienia i pełnej izolacji optycznej. Dlatego też rolety zewnętrzne chętnie używane są w salach wykładowych i projekcyjnych w celu uzyskania absolutnej ciemności, czyli efektu sali kinowej. Zachowanie strefy prywatności wydaje się być bardzo ważnym czynnikiem dla każdego z nas. Oczywiście nie tylko rolety zewnętrzne dają takie możliwości. Podobne zalety cechują  także żaluzje wewnętrzne, żaluzje fasadowe czy szczelne zasłony. Podjęcie decyzji o wyborze systemu osłon  zależy od wielu czynników takich jak: funkcja pomieszczenia, wystrój wnętrza, możliwości finansowe itp.

Ochrona przed włamaniem
Każda roleta stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed włamywaczami. Ogromnie dużo zależy od sposobu montażu i rodzaju rolety. Nie można jednak używać określenia „antywłamaniowe” w stosunku do rolet przeciwsłonecznych – pancerz wykonany jest bowiem z delikatnego profilu PCV lub aluminium o grubości poniżej 5 mm. Tego typu rolety zabezpieczają przed wandalizmem, np. wybiciem szyby, nie stanowią jednak poważniejszej przeszkody dla doświadczonego złodzieja. Jednak nawet najdelikatniejsze rolety przy próbie podnoszenia z zewnątrz powodują hałas, co może okazać się skuteczną formą zabezpieczenia domu czy mieszkania. W produkowanych przez nas roletach istnieje możliwość zainstalowania dodatkowych zabezpieczeń, jak np. rygle, zamki baskwilowe oraz specjalnych  wieszaków przy roletach wyposażonych w napęd elektryczny, które skutecznie zapobiegają przed podważeniem pancerza rolety. Nasze doświadczenie pozwoli wybrać Państwu najlepszą opcję.

Systemy osłonowe to nie tylko zewnętrzne rolety aluminiowe, czy żaluzje fasadowe. To także refleksole, markizy, pergole oraz żaluzje i rolety wewnętrzne.

Co więc zrobić gdy :

pokój  jest silnie nasłoneczniony i zbytnio się nagrzewa?  W takim wypadku wybierzmy żaluzje lub zasłony i rolety z gęsto tkanych materiałów.
jeśli wnętrze jest zbyt ciemne? Zdecydujmy się na tkaniny transparentne. W niewielkich pomieszczeniach lepiej unikać dużych, wyrazistych wzorów w intensywnych barwach, które zdominują wystrój. Tkaniny powinny być dopełnieniem wnętrza. Posiadamy szeroki wybór wzorów tkanin, co w połączeniu z dbałością o jakość wykonania i odpowiednio dobrane komponenty systemów sprawi, że z pewnością znajdziecie Państwo coś odpowiedniego dla siebie i swojego mieszkania. Zapraszamy do naszego biura handlowego w Sanoku przy ulicy Kamiennej 2.

Oprócz systemów osłon zewnętrznych i wewnętrznych firma SIGMA ma w swojej ofercie wysokiej jakości bramy garażowe, bramy przemysłowe, bramy uchylne oraz automatykę do bram i rolet.

Jako właściciel marki TUSSO MOTORS – producenta  automatyki do rolet i bram rolowanych oferujemy Państwu najniższe ceny rolet z napędami.

Oferta firmy SIGMA odpowiada na potrzeby klientów, którzy cenią wysoką jakość i dobre ceny. Oprócz produkcji rolet zapewniamy solidny montaż oraz serwis bram i automatyki. Służymy bezpłatną poradą oraz wyceną.  Prowadzimy także sprzedaż ratalną we współpracy z Podkarpackim Bankiem Spółdzielczym.

Nasza firma ma swoją siedzibę w Sanoku. Obszarem, na którym głównie realizujemy usługi jest województwo podkarpackie i małopolskie, ale posiadamy również zadowolonych klientów z całej Polski oraz z terenu Słowacji.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej – www.sigma.sanok.pl,  gdzie znajdziecie Państwo więcej informacji o oferowanych przez nas systemach oraz zamówicie bezpłatny pomiar.

Zapraszamy także do naszego biura handlowego Sanoku na ulicy Kamiennej 2 (naprzeciwko marketu CARREFOUR,  kierunek Trepcza).

Dane kontaktowe:
SIGMA S.C.
Ul.Kamienna 2
38-500 Sanok
tel. 13 46 34 110
www.sigma.sanok.pl
biuro@sigma.sanok.pl

ARANŻACJE: