Powiat wspiera „Szlachetną Paczkę”

13-12-2012

SANOK / PODKARPACIE. Władze powiatu sanockiego włączyły się w „Szlachetną Paczkę”. Do pięcioosobowej rodziny z Birczy w gminie Tyrawa, trafiły paczki z żywnością, ubraniami i środkami czystości.

- Szlachetna Paczka to piękna idea, którą warto wspierać. Dlatego postanowiliśmy się w nią włączyć i na miarę możliwości przygotowaliśmy paczki z najpotrzebniejszych rzeczy dla pięcioosobowej rodziny z Birczy. Mamy nadzieję, że chociaż w niewielkim stopniu sprawiliśmy tym ludziom radość – mówi Sebastian Niżnik starosta sanocki.

W akcję oprócz starosty włączył się również wicestarosta Wacław Krawczyk, skarbnik powiatu Krystyna Chrząszcz, oraz sekretarz Marian Kunc.

Szlachetna paczka to projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców. To tysiące spotkań, które odbywają się w przyjaznej atmosferze wzajemnej otwartości i pełni zrozumienia człowieka dla człowieka. Potrzebujące rodziny opowiadają o swojej trudnej sytuacji wolontariuszom, spotkanym po raz pierwszy w życiu, darczyńcy z pasją przygotowują konkretną pomoc dla nieznajomych i spełniają ich marzenia – czytamy na stronie akcji.

nadesłane przez: Starostwo Powiatowe

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.