Wieczór świętojański nad Sanem JAN CHRZCICIEL WODY BŁOGOSŁAWI…

19-06-2012

TREPCZA. W najbliższą sobotę 23 czerwca br. przystań rzeczna nad Sanem znów ożyje modlitwą, śpiewem i radosną zabawą. Tym razem pretekstem do spotkania w plenerze będzie bogaty w polskiej tradycji wieczór wigilii narodzin Jana Chrzciciela.

O godz. 20:30 młodzież gimnazjalna poprowadzi modlitwę o bezpieczne wakacje, połączoną z obrzędem odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Ciekawie zapowiada się katecheza „teatrum” o wielkim proroku znad Jordanu. Wśród modlitewnych intencji nie braknie prośby o Boże błogosławieństwo i szczęśliwy przebieg prowadzonych w pobliżu prac modernizacyjnych ujęcia wody pitnej i rozbudowy oczyszczalni ścieków. Wysokie wieże dźwigów przypominają o realizowanej tu bardzo kosztownej, ale i ważnej – dla przyszłości Sanoka i całej okolicy – inwestycji.

W drugiej części spotkania na rzecznej ostrodze rozpalone zostanie ognisko. W finale wieczoru zielone wianki na głowach uczestników zostaną puszczone na wodę, a wieczorną ciszę zakłócą radosne śpiewy znanych pieśni ludowych, nawiązujących do obchodzonej uroczystości.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu.

Krzyż z wioseł z kołem ratunkowym pośrodku – ku pamięci i przestrodze.

Tekst i zdjęcia: H M

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.