Wykryto 780 paczek papierosów marki „Prima”

KROŚCIENKO/PODKARPACIE. Nielegalne papierosy o wartości rynkowej prawie 19 000 złotych wykryli podkarpaccy funkcjonariusze celni w autobusie, wjeżdżającym do Polski przez przejście graniczne w Krościenku.

W sobotę 10 listopada 2012r. funkcjonariusze Granicznego Referatu Zwalczania Przestępczości  w Krościenku w wyniku kontroli autobusu marki DAF, jadącego z Ukrainy do Pragi, wykryli 780 paczek papierosów marki „Prima” bez polskich znaków akcyzy. Papierosy były ukryte w dachu pojazdu.

W związku z, jak się okazało, uzasadnionym podejrzeniem, że w autokarze mogą być jeszcze inne skrytki z papierosami, celnicy podjęli decyzję o dodatkowym skontrolowaniu go za pomocą urządzenia skanującego. Dzięki temu w podłodze pojazdu celnicy wykryli kolejne 1100 paczek nielegalnych papierosów.

Do własności papierosów przyznał się 53-letni kierowca autobusu, obywatel Ukrainy, wobec którego Służba Celna wszczęła postępowanie karne skarbowe.

 

Beata Kulaga
Izba Celna w Przemyślu

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."