Zmiana trenera w Ciarko PBS Bank KH Sanok!

SANOK / PODKARPACIE. Trener Milan Stasz odchodzi z Sanoka. Słowacki szkoleniowiec otrzymał interesującą ofertę z HC Koszyce. Jego następcą będzie były trener klubów niemieckich i reprezentacji Słowacji do lat 20 Sztefan Mikesz.

- Jeśli ktoś z naszej drużyny otrzymuje propozycję z wicemistrza Słowacji, to chyba jest to powód do zadowolenia. Poza tym nie będziemy nikogo trzymać u nas na siłę. Ostatecznie sprawa wyjaśni się w poniedziałek, gdy zbierze się rada nadzorcza w Koszycach. Wiem, że mają kilku kandydatów na oku … ale to Milan jest ich faworytem – zdradził prezes Ciarko PBS Bank, Piotr Krysiak.

W Polsce mamy teraz dwa dni wolnego, więc wsiadam w auto i jadę do domu w Koszycach. To jest prawda… – powiedział wczoraj na łamach „Denníka Šport” Milan Stasz.

Kto będzie następcą Milana Stasza? Z naszych informacji wynika, że będzie to 47-letni Sztefan Mikesz, były trener niemieckiego Grizzly Adams Wolfsburg (1998-2005). Słowak pracował w tym zespole, gdy ten występował w III, II Bundeslidze oraz w DEL (z każdego szczebla osiągnął awans). Trzeba jednak zaznaczyć, że na najwyższym szczeblu rozgrywkowym nie pracował pełnego sezonu i przeniósł się do Dresdner Eislöwen. Od sezonu 2007-2008 prowadził reprezentację Słowacji do lat 20 (również w słowackiej ekstralidze), a w poprzednim sezonie pracował w Slovanie Bratysława (do 23 stycznia).

Od byłych podopiecznych trenera Mikesza dowiedzieliśmy się, że jest to człowiek z twardym charakterem. – Dużo wymaga od zawodników, a nie wszystkim to pasuje – powiedział nam człowiek obyty w słowackim hokeju.

Czy zmiana na ławce trenerskiej w zespole Mistrza Polski przed samym Pucharem Kontynentalnym wpłynie na formę zespołu? – Jest to wielka niewiadoma, jednak nigdy przed ważnym turniejem roszada na stanowisku szkoleniowca nie wpływa dobrze na zespół. Ale może nowemu trenerowi uda się szybko poznać i poukładać zespół – usłyszeliśmy w sanockiej szatni.

We wtorek pierwszy sprawdzian pod wodzą nowego trenera. O 18:30 sanoczanie zagrają wyjazdowy mecz towarzyski z węgierskim Miskolci JJSE.

Prezes potwierdza

Nie jest to najlepszy czas, ale nikogo na siłę trzymać nie możemy. Milan w Sanoku zrobił świetną robotę, otrzymał atrakcyjną ofertę, więc nie mogliśmy mu robić problemów. Porozmawialiśmy jak ludzie i nie było żadnego problemu, rozstajemy się w zgodzie, a miło będzie w przyszłym roku rozegrać sparing z Koszycami. Mamy już zastępce, będzie nim Sztefan Mikesz – potwierdził nasze doniesienia Piotr Krysiak.

źródło: hokej.net

fofo: Tomasz Sowa

|

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."


Na jakim portalu zareklamujesz się skutecznie?