Zmiana ustawy – paszport dla dzieci ważny 5 lat

06-08-2012

Od 11 sierpnia br. paszporty wydawane dla dzieci poniżej 5 roku życia będą ważne przez 5 lat od daty wydania. Do tej pory dzieci w tym przedziale wiekowym otrzymywały tymczasowe dokumenty z rocznym terminem ważności.

Do 10 sierpnia br. dzieciom do 5 roku życia będą jeszcze wydawane paszporty tymczasowe ważne przez rok. Natomiast od 11 sierpnia podstawowym dokumentem podroży dla dzieci do 5 roku życia będzie paszport ważny przez 5 lat od daty wydania. Będzie to duże ułatwienie dla rodziców, którzy dotychczas co roku musieli wyrabiać nowe paszporty dla swoich dzieci.

Paszporty dla dzieci w przedziale wiekowym 5-13 lat są również ważne przez 5 lat. Natomiast paszporty wydane osobom małoletnim, które ukończyły 13. rok życia są ważne przez 10 lat od daty wydania.

Wydłużenie terminu ważności paszportów dla dzieci poniżej 5 lat to realizacja poselskiego projektu, który poparło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Nowy termin ważności paszportów dla dzieci do 5 roku życia wprowadza ustawa z 25 maja br. o zmianie ustawy o dokumentach paszportowych, która 11 lipca br. została opublikowana w Dzienniku Ustaw (Dz.U. z 2012, poz. 798).

BOSG

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.