Znamy już datę „Niedzieli Polonijnej”

17-04-2012

GMINA SANOK. 22 lipca odbędzie się „Niedziela Polonijna”, w ramach której gmina Sanok będzie gościć zespoły, które wezmą udział w 8 Polonijnym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych.

Rok temu, 24 lipca 2011 roku, Gmina Sanok włączyła się w organizację XV Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych, poprzez zaproszenie 10 zespołów tanecznych z całego świata – z USA, Kanady, Brazylii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Francji i z Czech. Odbyła się wspaniała impreza pełna tradycji, folkloru, tańców oraz międzynarodowych spotkań.

W tym roku Gmina Sanok również podejmie się uczestnictwa w tej wyjątkowej inicjatywie. Tym razem odbędzie się 8 Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych.

W ramach 8 Polonijnego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych organizowanego przez Rzeszowski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w dniach 19-26 lipca Iwoniczu-Zdrój, 22 lipca b.r. do Sanoka zawitają dziecięce zespoły polonijne, które zaprezentują barwne programy taneczne.

Już dzisiaj zapraszamy na „Niedzielę Polonijną”. To wyjątkowe spotkanie z dziecięcą Polonią, połączone z niesamowitymi wrażeniami artystycznymi.

8 Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych
19-26 lipca 2012,  Iwonicz-Zdrój
22 lipca – „Niedziela Polonijna”, Skansen w Sanoku

Już wkrótce zostanie opublikowany szczegółowy program imprezy!

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.