„Dobry” wnuczek

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Służby Celnej i Policji zatrzymali do kontroli volkswagena polo, w którym znaleźli 350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca wyjaśnił, że nielegalne papierosy marki CLASSIC zakupił na lubelskiej giełdzie i chciał obdarować nimi swoją babcię.

W minioną niedzielę funkcjonariusze Służby Celnej i Policji prowadzili rutynowe działania kontrolne w miejscowości Brzozów. W późnych godzinach wieczornych wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki volkswagen polo. Celnicy wykryli w pojeździe 350 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Kierujący pojazdem – mieszkaniec województwa świętokrzyskiego wyjaśnił Służbie Celnej, że nielegalne papierosy marki CLASSIC zakupił na lubelskiej giełdzie i chciał obdarować nimi swoją babcię.

Funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli przeciwko 23 – letniemu mężczyźnie postępowanie karne skarbowe do którego zabezpieczyli wykryte papierosy.

Gdyby papierosy trafiły do nielegalnej sprzedaży Skarb Państwa poniósłby straty w wysokości prawie 10 tys. zł.

źródło: Izba Celna w Przemyślu / Iwona Rzeźniczek, Wieloosobowe Stanowisko Komunikacji  Społecznej

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."