SPGM dzierżawcą parkingu wielopoziomowego. Ceny za postój nie będą „żyłowane”?

SANOK / PODKARPACIE. Parking wielopoziomowy w Sanoku praktycznie gotowy. Trwają ostatnie odbiory techniczne. W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na dzierżawcę obiektu. Wiemy, że na początku funkcjonowania parkingu, kierowcy zapłacą mniej za postój.


- Zarządcą parkingu będzie Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej, które miesięcznie zapłaci miastu za dzierżawę 4100 zł netto – informuje Agnieszka Frączek, rzecznik prasowy UM Sanok.

Choć parking jest już praktycznie gotowy, dopiero pod koniec lipca zostanie otwarty.
- Parking zacznie funkcjonować w momencie, kiedy Miasto podpisze umowę z dzierżawcą. Warunkiem jest również wykonanie drogi dojazdowej do obiektu, prowadzącej przez plac św. Michała - dodaje rzecznik miasta.

Ile zapłacimy za postój?
Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej rozpoczęło już przygotowania do przejęcia obiektu. Na pewno będą obowiązywać różne formy płatności za korzystanie z parkingu. Zarówno te jednorazowe, jak i abonamentowe. Konkretne ceny będą jednak podane dopiero za około 2 tygodnie.
- Na pewno na początku funkcjonowania parkingu ustalimy stawki bardziej atrakcyjne, aby zachęcić i przyzwyczaić kierowców do postoju w tym miejscu – wyjaśnia Wiesław Pyrcak, z-ca dyrektora d/s technicznych w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej.

- Docelowo stawki będą wyższe, jednak na pewno nie będziemy cen bardzo „żyłować”. Chodzi nam przede wszystkim o to, aby parking miał obłożenie – kończy optymistycznie Wiesław Pyrcak.

M.P.


DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."