Młodzi szachiści pokazali klasę na turnieju w Rudniku (ZDJĘCIA)

SZACHY SANOK. Trójka zawodników z Sanoka wzięła udział w dniach 30.06-08.07.2013 w 24. Ogólnopolskim Kolonijno-Wypoczynkowym turnieju szachowym Rudnik 2013. Turniej w Rudniku jest najmocniej obsadzonym turniejem szachów klasycznych na Podkarpaciu.

W tym roku na starcie stanęło 169 zawodników z całej Polski a także z Ukrainy.

Zawodnicy grali w czterech kategoriach wedle wieku i rankingu tempem 90min+30’ grupy A i B oraz 90min grupy C i D. W grupie A (ranking>1800) 16 miejsce zajął Karol Zając. W grupie D (juniorzy do lat 11) bardzo wysokie 4 miejsce zajął 10-letni Janek Zając o jeden punkt przegrywając miejsce na podium. Na start w grupie C (juniorzy do lat 14) zdecydował się wielki talent sanockich szachów 9-letni Maciej Czopor. Aktualny mistrz województwa podkarpackiego do lat 9 a także jako jedyny z Podkarpacia słuchacz Młodzieżowej Akademii Szachowej, która skupia 40 najlepszych juniorów w Polsce do lat 18 po raz kolejny pokazał, że należy do najlepszych w województwie. Maciek uzyskał 8,5 pkt. na 9 możliwych nie dając szans starszym kolegom.

W nagrodę otrzymał puchar, nagrodę pieniężną w wysokości 300zł, zdobył III klasę sportową a także co najważniejsze wypełnił normę na I kategorię szachową!

Dla dwójki młodych zawodników był to jeden z ostatnich sprawdzianów przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych, które odbędą się w dniach 01-04.08.2013 w Olsztynie. Gratulujemy i życzymy powodzenia.