„Młodzi germaniści pojadą do Reinheim” (ZDJĘCIA)

Dnia 24 czerwca 2014 r. w Sali Herbowej Urzędu Miasta Sanoka wręczono nagrody dla finalistów konkursu „Wir sind im Herzen Europas” oraz ich opiekunów.

Tegoroczną edycję konkursu przeprowadzono w dwóch etapach, w Gimnazjum nr 1 w Sanoku. Spośród trzydziestu, reprezentujących sanockie gimnazja uczniów, do finału zakwalifikowało się ośmioro. W finale najlepsi okazali się uczniowie sanockiej „jedynki” i „czwórki”:

1. Katarzyna Olszewska (Gimnazjum nr 1 w Sanoku),

2. Patryk Bodziak (Gimnazjum nr 4 w Sanoku),

3. Alicja Jungiewicz (Gimnazjum nr 1 w Sanoku) i Aleksander Materniak (Gimnazjum nr 4 w Sanoku).

Na laureatów czeka atrakcyjna nagroda w postaci dwutygodniowego pobytu w niemieckim Reinheim – mieście partnerskim Sanoka. Tym samym zdolni uczniowie zyskają okazję do sprawdzenia swoich językowych umiejętności, poznania kultury zachodniego sąsiada i nawiązania międzynarodowych przyjaźni. Wyjątkowa – nie tylko w skali Sanoka – nagroda, powinna skutecznie zachęcić młodych adeptów do doskonalenia językowych umiejętności.

źródło: materiały nadesłane


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."