Ice Racing Sanok Cup – po raz siódmy na Podkarpaciu (ZDJĘCIA)

RZESZÓW / SANOK. W ostatni weekend stycznia szykuje się nie lada święto dla miłośników ice racing’u. 25 i 26 stycznia na sanockim torze Błonie zostaną rozegrane motocyklowe wyścigi na lodzie. W siódmej edycji wystartują najlepsi zawodnicy z całego świata.

W organizację Ice Racing Sanok Cup włączył się samorząd województwa. O ostatnich przygotowaniach do zawodów była mowa na konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim.

Samorząd Województwa Podkarpackiego przekazał 50 tys. zł na organizację Ice Racing Sanok Cup. Marszałek Władysław Ortyl podkreślał na konferencji, że są to bardzo dobrze wydane pieniądze.

Takich zawodów na torze lodowym nie ma nigdzie w Polsce, dlatego samorząd podjął decyzję, aby wesprzeć finansowo organizację zawodów, między innymi po to, aby w trakcie zawodów promować Województwo Podkarpackie – powiedział marszałek.

W siódmej edycji Ice Racing Sanok Cup wezmą udział zawodnicy ze światowej czołówki. Pzryjedzie cała elita, najlepsi zawodnicy na swiecie, dziewięciu zawodników Mistrzostw Świata oraz dominator wyścigów lodowych Nikolai Krasnikov – ośmiokrotny Mistrz Świata, czyli sama elita zawita do Sanoka – wyliczał na konferencji organizator zawodów Paweł Ruszkiewicz.

Burmistrz Sanoka mówił o promocji miasta i regionu, jaką są organizowane w Sanoku wyścigi na lodzie:

Ostatnie zawody w 2013 roku transmitowane były na żywo do 63 krajów. To dowód na to, że mamy ogromny potencjał organizacyjny – mówił burmistrz Sanoka Wojciech Blecharczyk.

Zawody Ice Racin Cup zostaną rozegrane w ostatni weekend stycznia. Oprócz ścigania na lodzie na najwyższym światowym poziomie, organizatorzy zaplanowali wiele innych atrakcji, między innymi hokej i pokaz jazdy figurowej.

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."