Narodowe Czytanie „Trylogii” w Szkole Podstawowej w Pakoszówce (ZDJĘCIA)

PAKOSZÓWKA / #PODKARPACIE. 5 września 2014 r. Szkoła Podstawowa w Pakoszówce dołączyła do zainicjowanej w 2012 r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego ogólnopolskiej akcji „Narodowe czytanie”.

Organizatorem spotkania była dyrektor Małgorzata Wileczek, nad przebiegiem imprezy czuwała Beata Cupak.

ZOBACZ TAKŻE:
PWSZ SANOK: Tempo życia sprawia, że czytamy mało. Narodowe Czytanie w Sanoku (FILM, ZDJĘCIA)

Punktualnie o godz. 9. 00 rozpoczęło się publiczne czytanie Trylogii Henryka Sienkiewicza przez naszych zacnych gości. Byli nimi rodowici mieszkańcy naszej miejscowości:
Elżbieta Cipora – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku
Krzysztof Dżugan – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku
Marian Futyma – Członek Rady Powiatu
Jerzy Bieleń – Sołtys wsi Pakoszówka

Wstępem przed czytaniem Trylogii było zapoznanie uczniów z fabułą powieści „Ogniem i mieczem”, „Potopu” i „Pana Wołodyjowskiego” przez szóstoklasistów.

Nasi goście w sposób niezwykle wyrazisty odczytali fragmenty dzieł Henryka Sienkiewicza. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wsłuchiwali się w opis kresowej przyrody, z zaciekawieniem śledzili losy Jana Skrzetuskiego, Andrzeja Kmicica i Michała Wołodyjowskiego. Dzięki temu akcja „Narodowe czytanie” była nie tylko okazją do spotkania z ciekawymi ludźmi, ale również możliwością poznania dorobku polskiego noblisty, popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci, wzmocnienia poczucia tożsamości narodowej i zwrócenia uwagi na potrzebę dbałości o poprawną polszczyznę.

Równie miłą niespodzianką dla naszych uczniów pełen humoru wiersz Jana Brzechwy „Pali się” odczytany przez Pana Komendanta PSP.

Na zakończenie spotkania  dyrektor szkoły serdecznie podziękowała gościom za pomoc w realizacji przedsięwzięcia.

dsc07032

Picture 1 of 14

materiały nadesłane

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."