Piotr Michalski v-ce mistrzem świata!

Sanoczanin Piotr Michalski został akademickim v-ce mistrzem świata na dystansie 1000m. W zawodach rozgrywanych w kazaskich Ałmatach, nasz łyżwiarz ukończył start z czasem 1:11:10, a złoty medal przegrał o zaledwie 0,02 sekundy.

Od piątku (19.12) w kazaskiej miejscowości Ałmaty rozgrywane są Akademickie Mistrzostwa Świata w łyżwiarstwie szybkim. Po bardzo udanych startach w Pucharze Świata, reprezentujący PWSZ Sanok Piotr Michalski zdobył srebrny medal w biegu na 1000m, notując czas 1:11:10. Złoto przegrał o 0,02 sekundy z Włochem Mirco Giacomo. Tuż za podium uplasował się Artur Nogal z czasem 1:11:63. 14 miejsce zajął Patryk Wójcik. Jan Szymański z powodu upadku nie ukończył swojego startu. Cieszy mnie to, że bardzo dobrze prezentujemy się na Akademickich Mistrzostwach Świata. Nie było konkurencji w której nie mielibyśmy medalu. Bardzo cieszy mnie moje drugie miejsce na 1000m. Do złota zabrakło mi tylko 0,02 sekundy. Szkoda upadku Janka, bo według mnie do momentu wywrotki był liderem – skomentował tuż po zawodach Piotr Michalski.

Startującego poza granicami Polski Piotrka Michalskiego wciąż wspiera i dopinguje rodzina. Piotr po ciężkich treningach i zdobyciu pewnego, aczkolwiek jeszcze małego doświadczenia w startach w seniorskim Pucharze Świata, tym razem już bez kompleksów jechał w parze z Arturem Nogalem i go zwyciężył. Mam nadzieje, że w kolejnych niedzielnych startach na 500 będzie podobnie – stwierdził ojciec, Andrzej Michalski.

W niedzielę kolejny start Piotrka. Nasz reprezentant wystartuje na dystansie 500m wraz z Arturem Nogalem i Adrianem Wielgatem. Artur będzie walczył o złoto z tym samym Włochem, który wygrał ze mną 1000m. Ja postaram się zdobyć miejsce na podium. Warto zaznaczyć, ze tor na którym się ścigamy to legendarny tor Medeo, położony na prawie 1700m.n.p.m. Dookoła otaczają go góry. Bardzo przyjemnie się tu startuje – dodał Piotr.