Sanoczanie przegrywają z Bochnią. Początek walki o utrzymanie nie po myśli TSV

SANOK / PODKARPACIE. Od niepowodzenia rozpoczęli decydującą fazę sezonu II ligi siatkarze TSV Mansard Sanok, którzy po czterosetowym boju ulegli Contimaxowi MOSiR Bochnia. Choć po dwóch setach na tablicy wyników był remis, to ostatecznie trzy punkty zostały w Małopolsce. 13 lutego rywalizacja przeniesie się do Sanoka. TSV rozegra niezwykle ważny mecz z STS-em Skarżysko-Kamienna.

Patronem medialnym siatkarskich spotkań z udziałem sanockich drużyn jest portal Esanok.pl.

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. W pierwszej części premierowej odsłony niewielką przewagę uzyskali sanoczanie, ale z czasem gospodarze podkręcili tempo i to oni wyszli na prowadzenie 1:0.

W drugim secie dominowali siatkarze TSV. Czteropunktowa przewaga uzyskana przy stanie 12:8 została utrzymana do końca partii.

Niestety, w trzecim i czwartym secie sanoczanie popełniali więcej błędów niż przeciwnik. Ostatecznie, nie udało się doprowadzić do tie-breaka i to gospodarze cieszyli się z pierwszego zwycięstwa w rundzie play-out.

Trzeba przyznać, że siatkarze z Bochni zagrali rewelacyjnie w obronie i konsekwentnie w kontrataku. Uważam, że to była główna przyczyna naszej porażki. Robił co mógł Piotr Kochan, który zanotował rewelacyjny występ, kończąc niemal każdy atak ze środka. Niestety, nie udało nam się zagrać skutecznie w ataku na skrzydłach – relacjonuje Dorota Kondyjowska, trener TSV Mansard Sanok.

Contimax MOSiR Bochnia – TSV Mansard Sanok 3:1 (19, -21, 18, 20)

Skład TSV: Mateusz Gorzewski, Piotr Wesołowski, Marcin Chmiela, Piotr Kochan, Jan Włodarczyk, Przemysław Chudziak, Piotr Sokołowski (libero) oraz Rafał Golonka, Grzegorz Mańko, Michał Środa, Bogusław Hnat, Tomasz Sokołowski (libero).

Trenerzy: Dorota Kondyjowska i Maciej Wiśniowski.

W czwartek (13.02) sanoczanie rozegrają mecz we własnej hali z STS-em Skarżysko-Kamienna. Będzie to bój o „sześć” punktów, gdyż to właśnie STS wyprzedza naszą drużynę w tabeli fazy play-out, mając trzy oczka więcej.

W rundzie play-out uczestniczą zespoły, które po fazie zasadniczej zajęły miejsca 6-9. Drużyny przystąpiły do gry z bonusem, zgodnie z zajętą lokatą (6. miejsce: 9 pkt, 7. miejsce: 6 pkt, 8. miejsce: 3 pkt, 9. miejsce: 0 pkt). Walka o utrzymanie toczy się w systemie każdy z każdym, mecz i rewanż. Z II ligą pożegna się jedna ekipa.