TSV Sanok ogrywa Hutnika Kraków bez straty seta. „Zespołowość to nasza siła” (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Za siatkarzami TSV Cellfast inauguracja sezonu 2014/2015 w II lidze. Hit pierwszej kolejki, w którym mierzyło się dwóch faworytów rozgrywek padł łupem sanoczan, którzy w trzech setach pokonali na wyjeździe Hutnik Kraków. Zobacz materiał video oraz zdjęcia.

Sanoczanie rozpoczęli mecz mocnym uderzeniem, szybko wychodząc na prowadzenie 10:3. W drugiej części seta, rywale zdołali zmniejszyć straty, ale dobrze dysponowani siatkarze TSV w końcówce znów odskoczyli i nie dali się dogonić.

W drugiej partii, warunki dyktowali gospodarze, uzyskując trzypunktową przewagę. Hutnik miał trzy piłki setowe przy stanie 24:21. Ten mecz należał jednak do siatkarzy TSV, którzy wyszli z opresji, by w końcówce rozgrywanej na przewagi przechylić szlę zwycięstwa na swoją korzyść.

Ostatnie fragmenty drugiej odsłony były zarazem zaliczką na trzecią, jak się później okazało, ostatnią partię spotkania. Zawodnicy z Krakowa jeszcze nie zapomnieli o niefortunnej przegranej w drugim secie, jak rozpędzeni sanoczanie znów zapewnili sobie komfortowe prowadzenie różnicą pięciu punktów. Podopieczni Piotra Podpory utrzymali znakomitą dyspozycję do końca seta i wygrali cały mecz 3:0.

Była to z pewnością efektowna inauguracja nowego sezonu. Sanoczanie zagrali na wysokim procencie perfekcyjnego przyjęcia zagrywki i popełniali mało własnych błędów. W ataku brylował Paweł Rusin, wspierany przez dokładne piłki posyłane przez Pawła Przystasia. Mocne zagrywki oraz serwisy „flotem” w punkt odbierał libero Piotr Sokołowski. Brawa od grupy sanockich kibiców odebrała cała drużyna.

Hutnik Kraków – TSV Cellfast Sanok 0:3 (17, 25, 17)

TSV: Paweł Przystaś, Marcin Golonka, Tomasz Kusior, Dariusz Jakubek, Jakub Kalandyk, Paweł Rusin, Piotr Sokołowski (libero). Trener: Piotr Podpora.