Udany początek roku sanockich short-trackowców. Szybka Ania Jasik

SPORT / PODKARPACIE. Bardzo dobrze rozpoczęli nowy rok łyżwiarze szybcy- specjaliści od krótkiego toru. W dniach 3-5 stycznia w łotewskim Vetspils odbyły się zawody  z cyklu Danubia Open Series będące ostatnią eliminacją do zawodów finałowych Europa Junior Cup.

Reprezentantka UKS MOSiR Sanok Anna Jasik wywalczyła awans do tych zawodów, będących konfrontacją 16-tu najlepszych łyżwiarzy w Europie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Na sukces złożyła się przede wszystkim dobra postawa w biegu na 1500 m, na którym  sanoczanka zajęła 2-gie miejsce. Na dystansie 500m nasza zawodniczka uplasowała się na 6 pozycji, na 1000 była 17. W klasyfikacji końcowej Ania zajęła 4-te miejsce – najwyższe wśród reprezentantów Polski.

Warto również dodać, że nasza reprezentantka znacznie, (o 1 sekundę) poprawiła swój rekord życiowy na 500m. Na koniec zawodów odbyły się biegi sztafetowe. Reprezentacja Polski z Anną Jasik  w składzie uplasowała się na 3 miejscu, ustępując sztafetom Węgier i Czech, a wyprzedzając ekipę Rosji.

Zawody finałowe Junior Europa Cup odbędą się  22 i 23 marca w Sofii.