Dobrze przepracowana zima przynosi efekty. Sanoczanie na fali

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy biegacze nie zwalniają tempa. Bardzo dobrze prezentowali się Dziewiński, Fedak i Nowosielski, a także młody Hunia, którzy oprócz wysokich lokat w klasyfikacjach osiągali znakomite rezultaty w Polsce i za granicą.

Ostatnie tygodnie okazały się dla sanoczan bardzo pomyślne. Damian Dziewiński zaliczył cztery starty w Polsce i dwa na Słowacji. Reprezentant TG „Sokół” Sanok zajął 4. miejsce generalnie w Jedliczu na 6,4 km (czas 21:13). Startowało tam 170 osób. W Żabnie na 10,3 km stanął na najniższym stopniu podium, osiągając rezultat 35:00. 2. miejsce generalnie przypadło mu w Humennym na 4,8 km (czas 15:24). Czerwiec Damian Dziewiński zakończył mocnym akcentem w Husowie, gdzie był drugi generalnie i pierwszy w kategorii 30-50 lat na dystansie 5,5 km (czas 18:50).

Następnie sanocki biegacz wystartował w słowackim Presovie na 15 km, gdzie na 60. uczestników przegrał zaledwie z jednym, notując czas 53:40. W ostatnim biegu na 5. km w Grodzisku Dolnym zajął 2. miejsce generalnie na 180 osób (15:58). Do Grodziska pojechał również jego uczeń – Maciej Hunia, który wykręcił czas 17:27, co dało mu drugie miejsce w kategorii 17-19 lat.

Świetnie spisywali się również Grzegorz Fedak, Marek Nowosielski i Marek Szewczyk, którzy stawali na podium w swoich kategoriach wiekowych. Fedak okazał się bezkonkurencyjny w grupie 30-39 lat w biegu na 10 km w Rogach. Na metę przybiegł z czasem 35:18, poprawiając tym samym rezultat z ostatniej edycji o ponad pół minuty.

Wysoką formę potwierdził również Marek Nowosielski, który w Rogach w kategorii 60-69 lat uznał wyższość tylko znakomitemu biegaczowi Zygmuntowi Łyżnickiemu. Nasz zawodnik zanotował czas 43:12. Wraz z Grzegorzem Fedakiem i Markiem Szewczykiem wystartował również w Stalowej Woli na 10 km, gdzie zjechała się biegowa śmietanka nie tylko z naszego województwa, ale również z odległych stron Polski. Marek Nowosielski wbiegł na metę z czasem 41:17, co pozwoliło mu na zajęcie 4. miejsca w kategorii.

Marek Szewczyk bardzo dobrze wypadł w kategorii 40-49 lat, gdzie z wynikiem 37:11 zameldował się tuż za podium w kategorii. Czwarta pozycja pozwoliła jednak na dekorację i przyznanie nagrody. Najszybszy z sanoczan w Stalowej Woli okazał się Grzegorz Fedak. 36-latek z czasem 36:35 zajął dwudzieste miejsce w klasyfikacji generalnej na 378. startujących.

Już niebawem kolejne starty sanockich biegaczy, o których będziemy na bieżąco informować na łamach naszego portalu.