HOKEJ: Sanoczanie przegrywają w Michalovcach

Hokeiści Ciarko PBS Bank STS Sanok przegrali trzecie spotkanie sparingowe przed zbliżającym się sezonem. Tym razem sanoczanie ulegli HK Dukli Michalovce 6:3.

Sanoczanie przegrali trzecie towarzyskie spotkanie, tym razem z doświadczoną pierwszoligową ekipą z Michaloviec. W składzie STS-u zabrakło kontuzjowanych Olandera, Kosteckiego oraz Naparły i będącego na kadrze Strzyżowskiego.

Goście pierwsi zdobyli gola gdy Oullette przymierzył w okienko bramki Okolicanego. Jednak z minuty na minutę to Słowacy wykorzystali błędy sanockiej defensywy. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 19 minucie gdy po indywidualnym błędzie obrony w sytuacji sam na sam Čížek zdobył bramkę. Wcześniej błąd Puuruli zakończył golem Faith. Fiński bramkarz jednak zrehabilitował się w kolejnych minutach broniąc kilka groźnych sytuacji w tym dwie sam na sam. W drugiej tercji Słowacy dominowali na tafli. Podwyższyli prowadzenie za sprawą Hinďoš i Harasthy. W ostatniej odsłonie padły po dwie bramki z obu stron. Celnie trafiał Salnikov i Lušnikov a dla sanoczan w przewadze Rąpała strzałem przy słupku i Breault po ogromnym zamieszaniu pod bramką i kilku dobitkach skierował gumę nad leżącym bramkarzem.

HK Dukla Michalovce – Ciarko PBS Bank STS Sanok 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Bramki: 7. Faith (Banovský, Čížek), 19. Čížek (Banovský), 26. Hinďoš (Lušnikov, Salnikov), 28. Harasthy, 49. Salnikov (Schnelly, Huňady), 52. Lušnikov (Salnikov) – 6. Oullette (Sliwinski) 5/4, 45. Rąpała (Biały) 5/4, 60. Breault (Oullette) 5/4.

Minuty karne: 14 – 14 min.
Widzów: 300.

DUKLA: Okoličány – Urban, Kubát, Voronov, Buraľ, Drotár, Boboš, Dolgoš (od 41. minuty) – Banovský, Faith, Čížek – Hinďoš, Slanikov, Lušnikov – Fedorko, Huňady, Schnelly – Gavura, Harasthy, Oros.

STS: Puurula – Tuominen, T. Skokan, Rąpała, Demkowicz, Lipsbergs, K. Ćwikła, Olearczyk – Sliwinski, Oullette, Bielec, Wilusz, Breault, R. Ćwikla, Biały, Siuty, Mielniczek.