Mistrzostwo uczelnianej drużyny unihokeja (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Drużyna unihokeja KU AZS PWSZ Sanok uplasowała się na pierwszej pozycji rozgrywek prowadzonych w ramach Festiwalu Akademickiego Sportu, zorganizowanego w dniach 18-21 listopada br. przez Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Festiwal Akademickiego Sportu, wspierany przez polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Zarząd Główny AZS w Warszawie, ma na celu rywalizację sportowo-rekreacyjną  studentów połączoną z integracją środowiska akademickiego Europy Wschodniej.

Sanocka drużyna zdobyła mistrzostwo w następującym składzie: Maja Bielecka, Anna Lisowska, Karolina Sobota, Katarzyna Górska, Barbara Hejnosz, Mateusz Kowalski, Hubert Chorążak, Michał Kobylarski, Jakub Poznański, Patryk Polański, Mateusz Birek, Przemysław Mindur, Bartosz Fabian.

W finale drużyna PWSZ Sanok pokonała drużynę AZS Rzeszów 2:0. Strzelcami finałowych bramek byli Mateusz Kowalski i Michał Kobylarski. Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Słowacji – reprezentanci Uniwersytetu Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy. Mistrzom gratulujemy i czekamy na kolejne medale!

27 listopada br. listy gratulacyjne oraz życzenia dalszych sukcesów mistrzowskiej drużynie, prezesowi Klubu AZS PWSZ Sanok oraz nauczycielem akademickim wychowania fizycznego PWSZ przekazała Pani Rektor doc. dr Elżbieta Cipora.