Sanoccy szachiści najlepsi na Międzynarodowym Turnieju o Puchar Bieszczadów

SANOK / PODKARPACIE. Wczoraj (15 bm) w Ustrzykach Dolnych odbył się Międzynarodowy Turniej o Puchar Bieszczadów. W klasyfikacji zespołowej zwyciężyła sanocka drużyna szachistów.

Szachiści Komunalnych Sanok, którzy zwyciężyli w klasyfikacji zespołowej, zagrali w składzie: Karol Zając, Marian Gołkowski, Maciej Czopor i Magdalena Dobrzańska.

W kategorii „Open” zwyciężył zawodnik Ukrainy Petro Gołubka, z sanockich zawodników najlepszy okazał się Karol Zając, który z dorobkiem 6 pkt uplasował się na pozycji dziewiątej. W klasyfikacji kobiet Magdalena Dobrzańska była druga. W rywalizacji dziewcząt do lat 9 zwyciężyła nasza reprezentantka Maja Mazurek, a wśród chłopców do lat 12 najlepszy był Maciej Czopor. Startowało osiemdziesięciu zawodników i zawodniczek z Polski, Ukrainy i Węgier.