Złoci łucznicy. Kolejne trofea zawodników Sagitu (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. O sukcesach łuczników z Humniska piszemy coraz więcej i coraz częściej. Zawodnicy Sagit Humniska zdobywają coraz więcej medali. Dwa dni zawodów i aż osiem medali!

Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w Dąbrowie Tarnowskiej

W dniu 12 września 2015 roku w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny w łucznictwie.
W turnieju wystartowało  71 zawodniczek i zawodników z 15 klubów z  Polski i 1 z Ukrainy.
Z Humnisk wystartowała zawodniczka Sagitu Humniska Wiktoria Toczek, która wystrzelała  1216 pkt i stanęła na podium zajmując 3 miejsce. Zawodniczki strzelały z odległości 60, 50, 40, 30m po 36 strzał z każdej odległości.

Mistrzostwa  Okręgu Rzeszowskiego w Makowisku k. Jarosławia

W dniu 13 września 2015 roku w Makowisku odbyły się Mistrzostwa Okręgu Rzeszowskiego w łucznictwie w bardzo słonecznej pogodzie co sprzyjało dobrym wynikom oraz wystrzelanie rekordów życiowych.

W zawodach wzięło udział 93 zawodników z 9 klubów województwa rzeszowskiego w sześciu kategoriach wiekowych. Z klubu Sagit Humniska strzelało 18 zawodników.

Dziecko młodsze strzelano z 15 i 10 m:
Michał Hordij  zajął 5 miejsce, Szymon Bor uplasował się na 8 miejscu.

Dziecko starsze strzelano z odległości 25,20,15,10 m:
Emilia Chudzikiewicz stanęła na podium zajmując 3 miejsce brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Podkarpacia. Jakub Bednarczyk zajął 4 miejsce, Miciak Martyna zajęła 5 miejsce, natomiast Piotrowski Kacper zajął 11 miejsce.

W kategorii młodzik strzelano z odległości 40 i 20m:
Janocha Ewa zajęła 6 miejsce.

W kategorii młodzik starszy strzelano z odległości 50 i 30m:
Mistrzem Podkarpacia został Dawid Lasek z wynikiem 593 pkt zdobył złoty medal, Wicemistrzem Podkarpacia została Patrycja Piotrowska z wynikiem 621 pkt zdobyła srebrny medal. Brązowy medal zdobył Kij Konrad. Kamil Kędra zajął 4 miejsce.

W kategorii junior młodszy strzelano 2 x 60m:
Mistrzem Podkarpacia została Wiktoria Toczek z wynikiem 604 pkt zdobyła złoty medal. Agata Ryba i Kij Kacper zajęli 4 miejsce. Patryk Kędra zajął 6 miejsce.

W kategorii OPEN (Seniorzy) strzelano 2 x 70m:
Wśród kobiet mistrzem Podkarpacia została Aleksandra Ryba, natomiast wśród mężczyzn mistrzem Podkarpacia został Mateusz Ryba wynikiem 619 pkt. Obydwoje zdobyli złote medale. Arkadiusz Wandas zajął 11 miejsce.