Debiut-marzenie, podwójne podium i życiówka. Sanoczanie pobiegli w Krośnie (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. Sześciu sanoczan na sportowo uczciło Święto 3 maja. Nasi zawodnicy pojechali do Krosna, gdzie rywalizowali na 7 km w XVIII Krośnieńskim Biegu Konstytucji. Najlepiej spisali się Piotr Marszałek i Grzegorz Fedak, którzy stanęli na podium w swojej kategorii wiekowej.

W tym roku do Krosna przyjechało 292 biegaczy (w tym 69 kobiet). Rywalizacja w Biegu Konstytucji 3 maja to sztandarowe zawody sanockich biegaczy. Na linii startu zameldowali się: Karolina Hunia, Wioletta Nowosielska, Marek Nowosielski, Grzegorz Fedak, Piotr Marszałek i Adam Zoszak.

Najlepszy wynik spośród sanoczan wykręcił Piotr Marszałek. 7 km pokonał w czasie 24:59, co dało mu 13 miejsce generalnie i 2 w kategorii 30/39 lat. Bardzo dobrze pobiegł również Grzegorz Fedak. Linię mety na stadionie MOSiRu przekroczył jako 17 zawodnik z czasem 25:27. Sanoczaninowi przypadło 3 miejsce na 66 startujących w kategorii 30/39 lat.
45 generalnie i 6 na 43 zawodników w kategorii 20/29 lat był Adam Zoszak, który 7 km pokonał w czasie 28:01. Bardzo udany debiut w zawodach biegowych zaliczyła Wioletta Nowosielska, którą przez całą trasę prowadził tato Marek – sanocki weteran biegania. Po niespełna dwóch tygodniach treningu pod okiem taty, Wioletta ukończyła bieg z czasem 36:33, zajmując 10 miejsce na 21 kobiet w swojej kategorii wiekowej. Wynik 36 minut można uznać za symboliczny, gdyż w dzień startu jej rodzice – państwo Ewa i Marek Nowosielscy, świętowali 36 rocznicę ślubu. Z czasem 36:56 na metę przybiegła Karolina Hunia, która zajęła 11 miejsce na 21 startujących w swojej kategorii wiekowej.
Zawody jak co roku cieszyły się mocną obsadą. Trzeci raz z rzędu wygrał zawodnik z Ukrainy, Sergii Okseniuk. O wynikach sanockich biegaczy będziemy informować państwa na łamach naszego portalu.