PIŁKA NOŻNA: Derby Sanoka dla Akademii Piłkarskiej. Ruszyła liga młodzika

SANOK / PODKARPACIE. Rodzinnym Centrum Sportu i Rekreacji WIKI miała miejsce inauguracja Ligi Młodzika OZPN Krosno (2 bm.). Akademia Piłkarska Sanok w pierwszej kolejce podejmowała Ekoball Sanok. Podopieczni Jakub Gruszeckiego zagrali bardzo dobre spotkanie pokonując lokalnego rywala 3:2.

Gra z jednym zmiennikiem zmusiła nas do szanowania sił co bardzo mądrze realizowali zawodnicy Akademii. Strzelanie w pierwszej połowie rozpoczął Kacper Rudy po pięknym podaniu Serka (Kacper Gołda rocznik 2007). Gola wyrównującego niefortunnie strzelamy sobie sami a za chwilę tracimy kolejną bramkę. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 1:2. Głowy do góry i gramy dalej. Kilka cennych wskazówek trenera i przystępujemy do drugiej połowy. Gramy co raz pewniej, raz po raz przeprowadzając groźne kontry. Po jednej z takich kontr do sytuacji sam na sam z bramkarzem wychodzi Kacper Rudy i nie marnuje tej sytuacji posyłając piłkę do bramki.

Przeciwnik usilnie dąży do wywalczenia korzystnego wyniku jednak Akademia odpiera ataki a w bramce świetnie spisuje się Adrian Stodolak stanowiąc pewny punkt naszej drużyny. Kiedy już wydawało się, że sędzia zakończy mecz Karol Sokołowski (r.2008) przerywa akcje gości, podaje do Kacpra Rudego, który idealnie dośrodkowuje na głowę Marcela Karnasa a ten posyła piłkę obok słupka do bramki. Piękna akcja na wagę zwycięstwa zakończona gwizdkiem kończącym ten mecz walki.

Bardzo dobry mecz z obu stron. Prawdziwe derby, walka na całym boisku do końca ale również szacunek dla rywala. Tym razem wygrywa Akademia Piłkarska Sanok. Zawodnik meczu: cała drużyna.

Akademia Piłkarska Sanok – Ekoball Sanok 3:2 (1:2)

Bramki: Kacper Rudy x 2 , Marcel Karnas.

Skład Akademii Piłkarskiej Sanok: Adrian Stodolak, Mateusz Sokołowski, Paweł Izdebski, Kacper Sokołowski, Kacper Gołda, Kacper Rudy, Mateusz Zięba, Adrian Zięba, Karol Sokołowski, Marcel Karnas, Paweł Tarapacki.

źródło: Akademia Piłkarska Sanok
foto nagłówek: archiwum Esanok.pl