Sanocka gitarzystka mistrzynią świata!

W Belgradzie zakończył się Międzynarodowy Konkurs Internetowy – Internet Music Competition (8 bm.). W ostatnim cyklu Konkursu oceniane były prezentacje gitarzystów – po 2 nadesłane utwory – nagrania video. I tu znakomicie spisali się uczniowie sanockiej szkoły muzycznej

, podobnie jak wcześniej akordeoniści, skrzypaczka i duet fortepianowy, zdobywając bardzo wysokie punktacje i pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych: Tymon Gawłowski – do lat 10, Maria Kozimor – do lat 15, Zuzanna Kopiec – do lat 17.

Natomiast Maria Korzeniowska nie tylko zdobyła I miejsce w swojej kategorii do lat 19, uzyskując 98 pkt na 100 możliwych wśród 35 wykonawców – została również Internetowym Mistrzem Świata w dyscyplinie gitara. W nagrodę Organizatorzy Konkursu – Mir Production w Belgradzie zaprosili ją do udziału w wakacyjnym Mistrzowski Kursie Gitarowym w Lahontan nad Oceanem Atlantyckim we Francji, prowadzonym przez francuskiego Jurora Konkursu Pierre Bibault.

Warto nadmienić, że w poprzednich latach podobny tytuł zdobyli Seweryn Gajda w klasie akordeonu oraz Creative Quintet w kat. zespołów kameralnych. Dodatkowo Marysia brała udział w Masters Finale, w którym oceniano zwycięzców wszystkich 27 dyscyplin uzyskując znakomitą ocenę 23,33, tylko o 1 pkt mniej od zwycięzcy – co było czwartą punktacją w grupie seniorów. Wszyscy laureaci – gitarzyści uczą się pod mistrzowskim kierunkiem dr Iwony Bodziak.

Warto dodać, że Sanocka Szkoła Muzyczna zdobyła również II  miejsce w Internetowym Konkursie Szkół Muzycznych, a reprezentowali ją Maria Kozimor (gitarzystka – naucz. Iwona Bodziak), Mateusz Putyra (fortepian – naucz. Janusz Ostrowski) i Melisa Skubisz (skrzypce – naucz. Grażyna Dziok). Udział sanockich uczniów wsparty był znacząco przez nieocenionego mecenasa sanockich muzyków, Firmę Herb Pana Bolesława Szybista.