STAL SANOK: Tęgie lanie w sparingu. „Taka lekcja była nam potrzebna”

SANOK / PODKARPACIE. Piłkarze Geo-Eko Ekoballu Stali Sanok rozgrywają kolejne sparingowe spotkania przed startem rundy wiosennej. Im bliżej inauguracji, tym wyniki są coraz słabsze. Co tłumaczy podopiecznych Roberta Ząbkiewicza i Piotra Kota?

Przede wszystkim fakt, że sanoczanie rywalizują z coraz z silniejszymi rywalami. Czy trzeba mieć powody do niepokoju? Zdecydowanie nie. Takie lekcje futbolu, mogą tylko zaprocentować w przyszłości.

Za piłkarzami Ekoballu Stali Sanok, kolejny mecz kontrolny. Wtorkowy z LKSem Pisarowce zakończony bolesną porażką 0:9. Podopieczni Tomasza Wacka, którzy zapewne nie rezygnują z walki o III ligę, skrzętnie wykorzystali błędy młodej sanockiej drużyny.

– Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:2 i razem z trenerem Kotem byliśmy zadowoleni z postawy naszego zespołu. Chłopcy zagrali ciekawą otwartą piłkę. W pierwszej połowie oglądaliśmy w większości juniorów. Na drugą część weszli m.in. Mateusz Kuzio i Dawid Romerowicz, więc wydawało się, że korzystny wynik jest w naszym zasięgu. Seria indywidualnych błędów, trampkarskich strat, podarowania wielu prezentów, takiej drużynie jak LKS Pisarowce, zakończyła się naszą wysoką porażką – mówi Robert Ząbkiewicz, trener Geo-Eko Ekoballu Stali Sanok.

Jak dodaje trener Ząbkiewicz, taki kubeł zimnej wody, przyda się wielu zawodnikom. I z tej srogiej lekcji futbolu będzie się można wiele nauczyć.

–  Podstawowy wniosek jaki płynie z tego spotkania, jest taki, że jeszcze wiele pracy przed nami. Nie możemy o tym zapominać. Na bardziej szczegółową analizę przyjdzie czas w naszym wewnętrznym gronie – podkreśla opiekun sanockiej drużyny.

W najbliższy piątek (4 bm.) oraz sobotę (5 bm.) kolejne dwa spotkania sparingowe. W piątek na sztucznym boisku w Lesku sanoczanie zagrają z miejscową Sanovią. Początek o godz. 17.30. Dzień później w Pakoszówce, formę naszego zespołu sprawdzą zawodnicy czwartoligowego Cosmosu Nowotaniec. Sobotni pojedynek rozpocznie się o godz. 11.00.

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Wiki Sport Centrum LKS Pisarowce 0:9 (0:2)
0:1 Piotr Lorenc 20`
0:2 Rafał Domaradzki 36`
0:3 Sebastian Sobolak 50`
0:4 Fabian Pańko 55`
0:5 Fabian Pańko 64`
0:6 Jakub Frączek 70`
0:7 Jakub Frączek 75`