2 osoby zginęło, 31 osób rannych, 55 nietrzeźwych kierowców. To wstępny bilans tegorocznej akcji Znicz

02-11-2017

PODKARPACIE. To już kolejny dzień policyjnej akcji „Znicz 2017”. Jak co roku policjanci ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem tych, którzy wybierają się w podróż i odwiedzają groby swoich najbliższych. Podczas działań funkcjonariusze sprawdzają m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Apelujemy o bezpieczną, odpowiedzialną i ostrożną jazdę. Pieszym przypominamy o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym.

Dziś ostatni dzień trwającej od piątku akcji „Znicz 2017″. Jak co roku głównym zadaniem policjantów w tym czasie jest przede wszystkim dbałość o płynność i porządek ruchu. Funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem zarówno na głównych szlakach komunikacyjnych, jak też na lokalnych odcinkach dróg, zwłaszcza w pobliżu cmentarzy. W tych dniach najważniejsza jest cierpliwość i ostrożność za kierownicą.

Przypominamy, że w wielu miejscach zmieni się organizacja ruchu. Apelujemy o to, aby zwracać uwagę na oznakowanie i polecenia policjantów. Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, funkcjonariusze będą ręcznie kierować ruchem.

Pamiętajmy, że gesty i polecenia podawane przez policjanta mają absolutny priorytet. Jeśli na skrzyżowaniu działa sygnalizacja i policjant kieruje ruchem, wiążące dla nas są jego polecenia!

W ramach działań policjanci zwracają szczególną uwagę na:

- na trzeźwość kierowców,
– właściwe używanie świateł,
– na stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa przez wszystkie osoby jadące w pojazdach,
– przekraczanie dozwolonej prędkości,
– nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu,
– wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych,
– omijanie pojazdów, które utknęły w zatorze,
– używanie telefonów komórkowych wbrew przepisom,
– nieprawidłowe zachowanie się pieszych.

Podczas działań policjanci będą korzystać z oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, będą także używać laserowych mierników prędkości. Na szczególnie niebezpiecznych odcinkach dróg kontrole prędkości będą prowadzone w sposób kaskadowy.

Wszystkim pieszym Policja przypomina o obowiązku noszenia odblasków. Nowelizacja ustawy z dnia 26 lipca 2013 r. o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym obowiązuje od 31 sierpnia 2014 roku i nakłada na pieszych, poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi kara grzywny do 100 złotych.

staty

KWP

Komentarzy: 8 do “2 osoby zginęło, 31 osób rannych, 55 nietrzeźwych kierowców. To wstępny bilans tegorocznej akcji Znicz”

 1. Anonim pisze:

  Masakra – pijane DEBILE na drogach!

 2. ........ pisze:

  I to ponoć są ludzie wierzący jadący na groby swoich bliskich ?. Tylko zapłakać nad takimi .

 3. Zenon pisze:

  Na naszych drogach ginie 50x tyle ludzi co w zamachach. Statystycznie wieksze zagrozenie stwarza janusz z wasem w audiczce albo passtkszku od niemca. Ciemny niewyksztalcony narod.

  • AndrzejW pisze:

   Chcesz powiedzieć, że powinniśmy ściągnąć islamistów by nasi obywatele ginęli w zamachach bo na drogach ich ginie więcej? To iście diabelska logika.

  • Anonim pisze:

   -zenon

   Ty tez wyraznie nalezysz do “ciemnego, niewyksztalconego narodu” – to najgorsze zagrozenie narodu:):):)

  • manik pisze:

   Czyli poza wypadkami na drogach mają dodatkowo ginąc kolejni w zamachach bo na drogach i tak ginie więcej ludzi? Ja się nie dziwię coraz większej głupocie ludzi.Trzeba naprawdę mieć dysfunkcje mózgu by napisać taką głupotę.

 4. mgr pisze:

  „2 osoby zginęło”…

  Po jakiemu to, bo chyba nie po polsku!

 5. Seba pisze:

  Widac ze sa idioci na tym swiecie (i to wiekszosc w sanoku)masakra!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.