73. rocznica Operacji Karpacko-Dukielskiej. Finał uroczystości zaplanowano w Nowosielcach

03-10-2017

NOWOSIELCE / PODKARPACIE. 5 października 2017 r. przy Pomniku II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej w Nowosielcach odbędą się uroczyste obchody 73. rocznicy Operacji Karpacko-Dukielskiej.

Uroczystości są upamiętnieniem 6 października 1944 roku, który był dniem przekroczenia granicy polsko-słowackiej przez pierwszych żołnierzy korpusu Czechosłowackiego walczącego u boku Armii Czerwonej.

Poniżej plakat z programem uroczystości.

73_rocznica

Komentarzy: 4 do “73. rocznica Operacji Karpacko-Dukielskiej. Finał uroczystości zaplanowano w Nowosielcach”

 1. Rocznica pisze:

  Czy Słowaki z Czechami przekroczą granicę?.Bo tak sami w ich imieniu to marnie.

 2. bruno pisze:

  a o przeszlo 80 tysiacach rosyjskich biedakow zolnierzy nikt nie wspomnie?

  • Tylko tej biedy mi żal pisze:

   O tamtych biedakach wspominał Karol Świerczewski jak spożył większą ilość trunków wodzowie tych sołdatów szkolili go i awansowali już od Hiszpanii.Ginęli ale to była biedna swołocz.Wspomniałeś!-bruno wznieś ruczki do Putina poczekaj aż przyjdą z powrotem ozłocą cię z wszystkiego co masz.Jedynie za zdradę własnego kraju coś tam mogą rzucić jak za mało to cię inaczej ozłocą..

   • Horst pisze:

    Przemawia przez ciebie perfidia i chamstwo.Ci zołnierze zgineli,bo szli bić germańca do samego Berlina.Czesi ,Słowacy ,Węgrzy ,Rumuni Bułgarzy,Austryjacy takich FOBII nie maja.Putin nie ma tutaj nic wspólnego.Wspomniany Gen.Swierczewski byl V-ce ministrem obrony narodowej.Zginął w zasadzce z faszystowsko-nacjonalistyczną banda UPA.pod Jabłonkami.Dzisuia j te zbrodnicza formacje zaczyna sie w Polsce relatywizować i prostować historię na fasszystowską czerwono-czarną.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.