8 kolizji, 4 wypadki, kierujący po alkoholu. Bilans działań „Boże Ciało 2017″ na drogach powiatu sanockiego

20-06-2017

SANOK / PODKARPACIE. Od środy, policjanci ruchu drogowego prowadzili działania pod nazwą „Boże Ciało 2017″. Priorytetem było zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym drogami powiatu sanockiego.

Bezpieczeństwo jest najważniejsze. Policjanci troszczyli się o to, by każdy szczęśliwie dotarł do celu podróży, dlatego już od środy trwała policyjna akcja „Boże Ciało 2017″. Spodziewając się większego natężenia ruchu związanego z wydłużonym weekendem, na drogach było więcej policyjnych patroli.

Funkcjonariusze dbali o to, by ruch odbywał się płynnie, zwłaszcza na głównych węzłach komunikacyjnych i drogach wylotowych z miast. W razie potrzeby ręcznie kierowali ruchem, wyznaczali objazdy i informowali kierowców o ewentualnych utrudnieniach.

Policjanci dyscyplinowali kierowców, którzy jeżdżą zbyt szybko, nie ustępują pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wyprzedzają – zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zwracali również uwagę, czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze byli wyczuleni na przypadki korzystania przez kierowców podczas jazdy z telefonów komórkowych, zwłaszcza, że właśnie w środę zainaugurowano kampanię „Łapki na kierownicę”.

Nie było pobłażliwości dla osób, które kierowały samochodem, mimo że wcześniej piły alkohol.

Na drogach było więcej patroli, także policjanci na motocyklach i w radiowozach wyposażonych w wideorejestratory.

tabelka

303-133899źródło: KPP Sanok

Komentarzy: 4 do “8 kolizji, 4 wypadki, kierujący po alkoholu. Bilans działań „Boże Ciało 2017″ na drogach powiatu sanockiego”

 1. Rzeczywistość pisze:

  Ustawienie się na takim widoku to już prawie 100% bezpieczeństwo i przestrzeganie zasad ruchu drogowego tylko w tym czasie i miejscu.

 2. Traktorzysta pisze:

  A to nietrzeźwym można być jeszcze po czymś innym niż po spożyciu alkoholu ?

  • Tofik pisze:

   Po pierwsze tam jest napisane do użyciu a nie spożyciu… A to różnica. Po użyciu alkoholu jest osoba która wydmuchala do 0.25mg/l na wykroczenie.

 3. Anonim pisze:

  Zdyscyplinowali to znaczy upominali czy czesali z kasy bo to trochę różnica dla kierowcy…. Apropo nieprawidłowego wyprzedzania, a gdzie teraz można prawidłowo wyprzedzać, jak wszędzie gdzie kiedyś były linie przerywane teraz porobili ciągłe!!!! Może by tak władza skoro tak dba o bezpieczeństwo przeznaczyła więcej na nowe drogi!!!!

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.