Agresywny mężczyzna uwięził pracownicę GOPS. Groził jej nożem i domagał się pieniędzy (ZDJĘCIA)

28-09-2017

BIESZCZADY, REGION / PODKARPACIE. W budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Polańczyku agresywny mężczyzna uwięził pracownicę. Grożąc nożem, domagał się pieniędzy. Wtedy do działań przystąpili policjanci z komendy powiatowej w Lesku, a potem też funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji i policyjni antyterroryści. Taki był scenariusz wczorajszych ćwiczeń dowódczo-sztabowych zorganizowanych w ramach konferencji naukowej współorganizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie.


Drugi dzień konferencji naukowej pod nazwą „Reagowanie w sytuacjach kryzysowych – Polańczyk 2017″, zorganizowanej przez Wydział Bezpieczeństwa Wewnętrznego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa oraz Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie zakładał przeprowadzenie ćwiczeń z udziałem wydzielonych sił i środków Policji.

Scenariusz ćwiczeń zakładał, że do pomieszczeń Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wszedł mężczyzna, który zaczął się awanturować, domagając się natychmiastowej pomocy finansowej. Na próby uspokojenia, reagował agresją. W pewnym momencie zatrzasnął drzwi, uniemożliwiając wyjście jednej pracownic i grożąc jej nożem żądał pieniędzy.

O zdarzeniu został powiadomiony dyżurny Policji z Leska, który na miejsce skierował policjantów. Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów, stawał się coraz bardziej agresywny. Zdecydowano o rozpoczęciu akcji policyjnej, którą dowodził Komendant Powiatowy Policji w Lesku podkom. Jacek Pączek. Zdecydowano o konieczności wezwania wsparcia z jednostek ościennych oraz Oddziału Prewencji Policji i Samodzielnego Poddodziału Antyterrorystycznego w Rzeszowie. Dowódca podjął decyzję o podjęciu negocjacji. Policyjni negocjatorzy nawiązali kontakt z napastnikiem, podczas gdy prowadzili z nim rozmowę, antyterroryści przygotowywali rozwiązanie siłowe. Gdy napastnik pod pretekstem odebrania pieniędzy wyszedł z budynku, został przy huku wybuchających granatów obezwładniony i zatrzymany. Zakładniczka została uwolniona.

Ale to nie był koniec akcji. Okazało sie, że sprawca pozostawił w budynku ładunek wybuchowy. Wtedy do działań przystąpili policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego z leskiej komendy. Po potwierdzeniu obecności ładnunku, pirotechnicy ze SPAP przystąpili do jego usunięcia i unieszkodliwienia.

Ćwiczenia obserowali przedstawiciele Policji, jak i innych służb i instytucji związanych z zarządzaniem kryzysowym, a także naukowcy reprezentujący krajowe i zagraniczne ośrodki naukowe oraz słuchacze studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w zakresie zarządzania kryzysowego.

Praktyczne sprawdzenie policyjnych umiejętności w sytuacji kryzysowej podsumował Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta oraz Zastępca Komendanta – Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie podinsp. dr Zbigniew Mikołajczyk.

źródło: KWP

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 18 do “Agresywny mężczyzna uwięził pracownicę GOPS. Groził jej nożem i domagał się pieniędzy (ZDJĘCIA)”

 1. bub pisze:

  o ch…j co sie nie dzieje na tym świecie:/

 2. Franek pisze:

  Ćwiczenia ćwiczeniami a ostatnio policjanci trafili na żołnierza który coś trenował i dostali lanie więc trochę najwyraźniej słabo trenują :p

 3. Duży wysyp grzybów. pisze:

  Czy ten napastnik był ze wschodu Afryki czy Azji brakowało pasa szahidy.Aranżacja do przerostu w Polańczyku. Służby były na miejscu inne czekały na telefon.Rzeczywistość zawsze jest inna !.Najpierw był scyzoryk potem dokładano ładunki i niebezpieczeństwa a ogólnie jak w tytule.Kto obliczał koszty?? medianę, kwartyle ,odchylenia standardowe itp.Przechodziłem takie ćwiczenia prawie co roku dzieścia i naście lat temu w rozwoju i odbudowie Bieszczadów.Po tym były jeszcze kontrole i re ,re kontrole.

 4. R67 pisze:

  Juz pokazali na Ciegielnianej co sobie wycwiczyli :) Finał kazdy zna.

 5. oglądacz pisze:

  Piękna SZOPKA, piękna, ciekawe czy w realu by tak SUPER poszło? Grunt, że są zdjęcia które poszły w świat i sława Leskiej znakomitej policji.

  BRAVO WY!

 6. E m E r Y t pisze:

  A kto tak sprawnie dowodził tą zorganizowaną „AKCJĄ”??? :D :D :D

  Gratuluje umiejętności, poprowadzenia ćwiczeń… :D :D :D

  • Kabaret z życia aktualny!. pisze:

   Drogi kolego wodzów znałem osobiście z ich upodobań i potrzeb nie zapominam o nich nawet we śnie .Część już nie żyje pozostali mają się dobrze.Ja jeszcze dorabiam puki zdrowie.Sens jest taki: następcy zajęli ich miejsca ważne jest to,że nauka nie poszła w las.

 7. pytanie/rebus/zagadka pisze:

  kto na zdjęciu ma największą głowę ?

  • .Pytanie retoryczne! pisze:

   GŁOWA- ja się zastanawiam kto i ile może zjeść i wypić.Widzę znacznie przekroczone gabaryty niż jakaś tam głowa.Ten napastnik też dobrze odżywiony i jeszcze było mu mało.Ta piękna biała to pomoc z kuchni czy wzięta do czynienia grozy? jeden z policjantów psychologicznie uspokaja ją pałą głaskając po krzyżu.

  • Fzr pisze:

   Wooow ale łeb

  • pytanie/rebus/zagadka pisze:

   No powiem wam, że jak na razie to pudło. Nie o pana z największym brzuchem tu chodzi tylko GŁOWĄ .

 8. grześ pisze:

  Ten policjant z ostatniego zdjęcia chyba nie jest w stanie za nikim gonić…

 9. z Sanoka pisze:

  dobre miejsce wybrali – wylęgarnia patologii….

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.