BIESZCZADY: Wietrznie i śnieżnie. Zagrożenie lawinowe z tendencją wzrostową

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Bieszczadach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Wieje silny wiatr i cały czas pada śnieg. Na szlakach panują niekorzystne warunki.

Na połoninach wieje silny wiatr z kierunku północnego, który przekracza 100 km/h. Cały czas pada śnieg. Zagrożenie lawinowe występuje na stromych stokach zawietrznych.

Średnia grubość pokrywy to 40-60 cm. Spore ilości śniegu zostały nawiane do lasu. Z kolei na stromych stokach i jarach pokrywa może osiągać nawet 200 cm.

Główne grzbiety zostały pokryte lodoszrenią. Na nieprzetartych szlakach panują kiepskie warunki. Poruszanie się po nich wymaga umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i odpowiedniego wyboru trasy. Wyzwolenie lawiny jest możliwe zwłaszcza przy dużym obciążeniu dodatkowym, natomiast nie należy spodziewać się samorzutnego schodzenia dużych lawin.

loose-snow-avalanches-16181_960_720

 

źródło: GOPR Bieszczaday

DREWEX INWEST PROFIL

Komentarzy: 2 do “BIESZCZADY: Wietrznie i śnieżnie. Zagrożenie lawinowe z tendencją wzrostową”

  1. x...s pisze:

    Jednym słowem w Bieszczadach PiSdzi ;-)

  2. RATOWNIK13 pisze:

    Bardzo super pogoda Bieszczdy są piękne

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."